Meksyk: Prasa o papieskiej pielgrzymce

Papieski apel o ochronę dzieci zdominował pierwsze strony niedzielnej prasy meksykańskie. „Papież wzywa do podjęcia wszelkich środków, aby dzieci nie traciły uśmiechu z powodu głodu i przemocy” - napisał „El Universal”.

Gazeta nawiązuje ponadto do spotkania Benedykta XVI z prezydentem Meksyku, Felipe Calderonem.

„Meksyk i Watykan za powstrzymaniem handlu bronią” - tytułuje gazeta inny artykuł, również na pierwszej stronie. Dziennik "Provincia" zauważył, że papież i prezydent zgodnie podkreślili potrzebę regulacji rynku zbrojeniowego.

Natomiast gazeta "Milenio" w centrum swoich informacji stawia temat nadużyć seksualnych. „Papież stroni od tematu pederastii” - głosi tytuł na pierwszej stronie niedzielnego wydania gazety. W lokalnych gazetach Leon – miasta, które gościło papieża, wizyta Benedykta XVI jest tematem nr. 1 na pierwszych stronach i przyćmiewa wszystkie inne tematy. Gazeta "AM" zamieszcza na pierwszej stronie fotografie pod wspólnym tytułem “Papież w domu”. Lokalna gazeta "El Sol de Leon" do fotografii modlącego się papieża w kaplicy kolegium dodaje: „Apel o ochronę dzieci”.

W oficjalnych mediach kubańskich tuż przed przybyciem papieża głównym tematem są przygotowania do tej trzydniowej wizyty. Internetowe wydanie partyjnego dziennika „Granma” informuje o rezolucji minister pracy Margarity Gonzalez. Ta regulacja prawna ma umożliwić pracownikom kubańskich instytucji państwowych udział w oficjalnych wydarzeniach wizyty Benedykta XVI w Santiago de Cuba i Hawanie. Kontrolowany przez państwo portal "Cubadebate" na plan pierwszy wybija przyjazd do Hawany chorego na raka prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza i informację, że w Hawanie ma on się poddać kolejnej chemioterapii.

Ponadto "Cubadebate" informuje o sztucznym oświetleniu katedry w Hawanie specjalnie na wizytę papieża. Instalacja świetlna przygotowana przez włosko-francuskiego specjalistę od oświetlenia Gaspare Di Caro będzie czynna do wtorku od godz. 19 do północy.

Krytyczna wobec Kuby gazeta „El nuevo Herald” z Miami na Florydzie – centrum emigracji kubańskiej, stara się prognozować, jak będzie skutkowała wizyta Benedykta XVI na kraj rządzony przez komunistów. W tym kontekście na pierwszej stronie gazety widnieje wielki tytuł: „Wizyta papieża nasuwa pytania”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9