Nowa nauka z mocą

Tysiące wzniesionych do góry rąk, potężny śpiew uwielbienia. Pomimo siarczystego mrozu wewnątrz było naprawdę gorąco.

Tyskie Wieczory Uwielbienia. Fenomen spotkania z Bogiem, już nie na miarę diecezji, ale całego kraju, a kto wie czy nie dalej. Ognisko, od którego odpalane są kolejne takie wieczory w wielu parafiach. Bo Bóg uzdrawia i nawraca do Siebie nie tylko w Tychach, ale widać potrzebuje szczególnie tego miejsca, by wśród wielkiej wspólnoty, wśród kilkudziesięciu obecnych kapłanów, modlących się sióstr zakonnych i świeckich ukazywać swoją obecność w żywym Kościele.

Korzenie Tyskich Wieczorów Uwielbienia sięgają w głąb 10 lat modlitwy – osobistej i wspólnotowej – liderów diakonii, która dziś prowadzi uwielbienie. – Dary charyzmatyczne są narzędziami do przybliżenia Chrystusa, doprowadzenia do spotkania z Bogiem, realnie obecnym i działającym w każdej Eucharystii – mówi Aleksander Bańka, jeden z tyskich liderów, na co dzień dr filozofii, mąż i ojciec dwóch synów.

Ks. Krzysztof Matuszewski powtarza, że właśnie ta bliskość, spotkanie z Bogiem (i uwielbienie Go) jest głównym celem Tyskich Wieczorów Uwielbienia. – Dlaczego tego nie czujemy? Problem jest w nas, nie w Bogu: nasz grzech zaciemnia realną obecność Chrystusa – wyjaśniał ks. Matuszewski w homilii. – Odwracamy się ku własnej drodze, jak mówi prorok Izajasz, a Bóg obarczył się naszym cierpieniem, dźwigał nasze boleści (por. Iz 53,4).

Konfesjonały, zapalonymi lampkami, stale zapraszają do pokuty i pojednania. Wielu księży spowiada na zewnątrz. Ludzie modlą się za ludzi. Bóg mówi przez prowadzących uwielbienie: zwraca się do konkretnych osób, po imieniu. Czasem to twarda mowa, nie uwzględniająca kompromisu: Pan żąda autentyczności i niepodzielności. „Nie możecie służyć Bogu i mamonie”, słyszymy. Najczęściej jednak są to słowa wyrażające niepojętą miłość, ojcowską czułość. „Wiem, jak cierpisz, jestem przy tobie, kocham cię moje dziecko”.

Kapłan niesie Najświętszy Sakrament. Jest jak dwa tysiące lat temu, gdy tłum cisnął się do Jezusa, by dotknąć choć frędzli Jego płaszcza. Demony ryczą. Jezus wyrzuca Złe Duchy, uzdrawia śmiertelne choroby duszy i ciała. Ludzie nawracają się, często po latach przystępują do sakramentów. Świadkowie pytają: Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą.
 

Już dziś zapraszamy na kolejny Tyski Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się 2 czerwca.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10