W Pakistanie zginęła 18-letnia chrześcijanka Amaria Masih za to, że stawiała opór próbie gwałtu, jakiego chciał się na niej dopuścić 28-letni muzułmanin Arif Gujjar.
Do zdarzenia doszło 27 listopada w wiosce Tehsil Samundari, ok. 40 km od Faisalabadu w stanie Pedżab na wschodzie kraju. Niedoszły gwałciciel zastrzelił dziewczynę, a następnie próbował ukryć jej zwłoki. Razia Bibi – 50-letnia matka ofiary – opowiedziała włoskiej agencji misyjnej AsiaNews przebieg tragicznego zdarzenia. Obie z córką poszły nad kanał, aby zaczerpnąć wody do picia, wioska jest bowiem jej pozbawiona. W pewnej chwili zbliżył się do nich Arif Gujjar z kolegą, którego tożsamości na razie nie ustalono, i grożąc dziewczynie pistoletem, usiłował zabrać ją z sobą. Amaria stawiała opór, po czym próbowała uciec. Wówczas napastnik oddał do niej kilka strzałów, zabijając ją na miejscu, a następnie ukrył zwłoki.
Odnalazł je później ojciec, 53-letni Mansha Masih i natychmiast zawiadomił o zbrodni policję, podając od razu dane zabójcy. Znajdował się on w pobliżu miejsca zbrodni, usiłując się ukryć i zatrzeć ślady. Szybko jednak został aresztowany. Masih – ojciec 7 dzieci – podziękował siłom porządkowym za „wielką pracę”, jaką wykonały, aby schwytać zabójcę.
W rozmowie z AsiaNews powiedział, że zaraz po pogrzebie ich córki przyszła do nich delegacja miejscowych muzułmanów, aby wyrazić solidarność i współczucie oraz aby „przywrócić zgodę i pokój” we wspólnocie. Ojciec dziewczyny domaga się jednak sprawiedliwości i zapowiedział, że „będzie walczył, aby do niej doprowadzić”, gdyż stał się ofiarą „okrutnej zbrodni”.
Obrzędom żałobnym przewodniczył ks. Zafal Iqbal, który powiedział włoskiej agencji, że „bogaci i wpływowi posiadacze ziemscy często biorą na cel swych brudnych i przestępczych działań osoby zmarginalizowane i najbardziej narażone na różne upokorzenia”.
Zabójca 18-letniej chrześcijanki jest – jak określają miejscowi mieszkańcy – „włóczęgą i narkomanem”, a przy tym synem takiego właśnie bogatego właściciela ziemskiego.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.