Zginęła broniąc czystości

W Pakistanie zginęła 18-letnia chrześcijanka Amaria Masih za to, że stawiała opór próbie gwałtu, jakiego chciał się na niej dopuścić 28-letni muzułmanin Arif Gujjar.

Do zdarzenia doszło 27 listopada w wiosce Tehsil Samundari, ok. 40 km od Faisalabadu w stanie Pedżab na wschodzie kraju. Niedoszły gwałciciel zastrzelił dziewczynę, a następnie próbował ukryć jej zwłoki. Razia Bibi – 50-letnia matka ofiary – opowiedziała włoskiej agencji misyjnej AsiaNews przebieg tragicznego zdarzenia. Obie z córką poszły nad kanał, aby zaczerpnąć wody do picia, wioska jest bowiem jej pozbawiona. W pewnej chwili zbliżył się do nich Arif Gujjar z kolegą, którego tożsamości na razie nie ustalono, i grożąc dziewczynie pistoletem, usiłował zabrać ją z sobą. Amaria stawiała opór, po czym próbowała uciec. Wówczas napastnik oddał do niej kilka strzałów, zabijając ją na miejscu, a następnie ukrył zwłoki.

Odnalazł je później ojciec, 53-letni Mansha Masih i natychmiast zawiadomił o zbrodni policję, podając od razu dane zabójcy. Znajdował się on w pobliżu miejsca zbrodni, usiłując się ukryć i zatrzeć ślady. Szybko jednak został aresztowany. Masih – ojciec 7 dzieci – podziękował siłom porządkowym za „wielką pracę”, jaką wykonały, aby schwytać zabójcę.

W rozmowie z AsiaNews powiedział, że zaraz po pogrzebie ich córki przyszła do nich delegacja miejscowych muzułmanów, aby wyrazić solidarność i współczucie oraz aby „przywrócić zgodę i pokój” we wspólnocie. Ojciec dziewczyny domaga się jednak sprawiedliwości i zapowiedział, że „będzie walczył, aby do niej doprowadzić”, gdyż stał się ofiarą „okrutnej zbrodni”.

Obrzędom żałobnym przewodniczył ks. Zafal Iqbal, który powiedział włoskiej agencji, że „bogaci i wpływowi posiadacze ziemscy często biorą na cel swych brudnych i przestępczych działań osoby zmarginalizowane i najbardziej narażone na różne upokorzenia”.

Zabójca 18-letniej chrześcijanki jest – jak określają miejscowi mieszkańcy – „włóczęgą i narkomanem”, a przy tym synem takiego właśnie bogatego właściciela ziemskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8