VI Dni Jana Pawła II

Godność to myśl przewodnia szóstej edycji Dni Jana Pawła II, które rozpoczną się w poniedziałek w Małopolsce. W programie znalazły się sesje naukowe, dyskusje, wystawy i koncerty.

Dni, organizowane przez małopolskie uczelnie od 2006 r., służą popularyzacji nauczania Jana Pawła II. Tegoroczne wydarzenia koordynuje Politechnika Krakowska.

"Naszymi gośćmi będą współpracownicy Jana Pawła II - arcybiskup Piero Marini i kardynał Stanisław Dziwisz, którzy we wtorek wezmą udział w sesji naukowej poświęconej godności. Reżyser Barbara Lorynowicz zaprezentuje film +Rok papieża+" - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Politechniki Krakowskiej Małgorzata Syrda - Śliwa.

Sesje naukowe i dyskusje odbędą się także na innych uczelniach. Na Uniwersytecie Ekonomicznym zaplanowano dyskusję o "Biznesowym obliczu godności", na Akademii Wychowania Fizycznego - o godności w kulturze fizycznej, a na Uniwersytecie Rolniczym - warsztaty "Żyj godnie". Uniwersytet Jana Pawła II wspólnie z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II przygotowały sympozjum poświęcone beatyfikacji papieża z udziałem m.in. postulatora procesu beatyfikacyjnego ks. prałata Sławomira Odera.

Tegoroczne Dni Jana Pawła II będą okazją do spotkania z szefową Polskiej Akcji Humanitarnej Janiną Ochojską oraz z dziennikarką Katarzyną Kolendą - Zaleską, która wielokrotnie relacjonowała papieskie pielgrzymki.Przyjaciółka Karola Wojtyły, Halina Kwiatkowska na scenie PWST przedstawi monodram "Wielki kolega Jan Paweł II".

W organizację dni włączyły się, jak co roku, Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe w Tarnowie, Nowym Sączu, Nowym Targu i Oświęcimiu. W ich murach odbędą się debaty, konferencja naukowa i koncerty.Niemal wszystkie wydarzenia mają charakter otwarty.

Dni zakończy w środę wręczenie nagród w konkursach literackim i fotograficznym, których tematem była godność, oraz wieczorne czuwanie modlitewne w Bazylice św. Floriana w Krakowie.

VI. edycję Dni Jana Pawła II objęli honorowym patronatem: metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, kard. Franciszek Macharski, prezydent miasta, wojewoda i marszałek województwa.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6