Trwa 25. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. We wspomnienie patrona podróżnych i kierowców w Mrągowie sprawowano Eucharystię z udziałem służb mundurowych. - Łączcie przykazania Boże z przepisami ruchu drogowego. Jesteś uczniem Chrystusa, to szanuj życie innych, dbaj o bliźnich, którzy jadą przed tobą i za tobą - apelował ks. Marian Midura.
Czołowi przedstawiciele największych organizacji islamskich Indonezji wyrazili radość z powodu zapowiedzianej na wrzesień wizyty papieża Franciszka w ich kraju.
Oświadczenie wydane zostało w związku z wyrokiem sądu Okręgowego w Siedlcach wydanym 18 lipca br. w sprawie znęcania się nad dziećmi przez jedną z zakonnic pełniącą funkcję nauczycielki w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Nazaretanek im. Jana Pawła II w Łukowie.
Rośnie liczba uchodźców, którzy ryzykując życie próbują przedostać się do Wielkiej Brytanii. Jezuicka Służba Uchodźcom (JRS), komentując śmierć czterech kolejnych migrantów w kanale La Manche, prosi o modlitwę w ich intencji.
Pojechałem do USA jako papieski legat. Tam przekonałem się, co to znaczy być Kościołem w najbardziej pierwotnym tego słowa znaczeniu – opowiada kard. Luis Antonio Tagle.
Watykan zwiększa swoją obecność na Półwyspie Arabskim. Według informacji watykańskiego Biura Prasowego, papież Franciszek mianował arcybiskupa Christophe Zakhia El-Kassis swoim nowym ambasadorem w Jemenie i wysłannikiem apostolskim na Półwysep Arabski.
Zwierzchnicy religijni Afryki zaapelowali o umorzenie długów państw tego kontynentu z okazji przyszłorocznego Jubileuszu, ogłoszonego przez papieża Franciszka. 27 duchownych chrześcijańskich i muzułmańskich z 13 krajów zwróciło się w tej sprawie do państw G20 i G7, do ONZ, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego.
Dziś św. Jakuba Apostoła, a zarazem szczyt pielgrzymkowy w Santiago de Compostela. Piesze pielgrzymki po słynnym Camino cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością.
W dniach 26 lipca – 11 sierpnia 2024 roku rozgrywane będą w Paryżu Letnie Igrzyska Olimpijskie. Choć olimpiada koncentruje się na sporcie, wokół zawodów zawsze dzieje się wiele małych historii, także tych z powiązaniami kościelnymi i religijnymi.
Kościół we Francji żyje dzięki imigrantom – mówi bp Michel Dubost. W rozmowie z KAI 82-letni francuski hierarcha tłumaczy m.in. jak w praktyce wygląda francuski model rozdziału Kościoła od państwa, dlaczego Kościół stracił wieś, jakie są przyczyny popularności nurtu tradycjonalistycznego w tamtejszym Kościele, dlaczego kandydaci do kapłaństwa pochodzą głównie z zamożnych warstw społecznych, a także na czym polega dialog z muzułmanami.