Pojechałem do USA jako papieski legat. Tam przekonałem się, co to znaczy być Kościołem w najbardziej pierwotnym tego słowa znaczeniu – opowiada kard. Luis Antonio Tagle.
To byli ludzie zgromadzeni w imię Jezusa, na modlitwie, dzielący się własnym doświadczeniem tego, jak Eucharystia przemieniła ich życie – zapewnia kard. Tagle. Zaznacza, że tego właśnie spodziewał się po tym Kongresie Eucharystycznym sam Papież, który nie tylko skierował list to swego legata, ale osobiście z nim na ten temat rozmawiał. Ojciec Święty chciał, aby w ludziach na nowo pojawiło się zdumienie wobec darów, które otrzymujmy przez Najświętszy Sakrament i by to wzbudziło w nich radość i wolę dzielenia się tym z innymi, prawdziwy zapał misyjny.
Kard. Tagle, który w Watykanie jest odpowiedzialny za kraje misyjne podkreśla, że w środowisku niechrześcijańskim Eucharystia ma wielką moc ewangelizacyjną. Przyciąga ludzi dla samej tylko ciekawości, kiedy widzą, jak Najświętszy Sakrament wpływa na katolików i ile trudu muszą niekiedy włożyć, by co niedzielę być na Mszy.
Papieski legat potwierdził, że w Stanach Zjednoczonych ma miejsce eucharystyczne odrodzenie. Wyraził nadzieję, że wpłynie to również na tych, którzy w czasie pandemii przestali chodzić do kościoła. Już samo to zgromadzenie w Indianapolis powinno być dla nich wymownym świadectwem – dodaje kard. Tagle.
Zawiera wyraźne stwierdzenie, że istnieją tylko dwie płcie: męska i żeńska.
Na chwilę obecną nie wiadomo, czy dokonano również aresztowań.
Zaapelował o większą możliwość zaangażowania ich na kierowniczych stanowiskach.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.