Ojciec Święty skierował przesłanie do katolików w Sri Lance. Dziś już po raz drugi nie mogli oni uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii. Ze względów bezpieczeństwa wszystkie kościoły w tym kraju są zamknięte. Nieczynne są też katolickie szkoły. Za pośrednictwem telewizji wierni uczestniczyli w liturgii sprawowanej przez metropolitę Colombo. Na jej zakończenie kard. Malcolm Ranjith odczytał papieskie przesłanie.
„Nie bójcie się być świętymi, których potrzebuje ta ziemia, świętości, która nie odbierze wam sił, życia ani radości. Wręcz przeciwnie, ponieważ wy i dzieci tej ziemi staniecie się tym, o czym marzył Ojciec, kiedy was stworzył” – powiedział Franciszek podczas Mszy św. sprawowanej na placu Kniazia Aleksandra w centrum Sofii.
Jesteśmy powołani do bycia budowniczymi komunii, narzędziami pokoju w imię Jezusa” – powiedział Franciszek.
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wraz z delegacją senatorów, uczestniczył w niedzielę we mszy świętej przy grobie papieża Jana Pawła II w watykańskiej bazylice św. Piotra. Mszy św. przewodniczył abp Edward Nowak.
Samolot włoskich Linii Lotniczych Alitalia z papieżem Franciszkiem na pokładzie wylądował na lotnisku w Sofii tuż przed godziną 10.00 miejscowego czasu.
Papież Franciszek w samolocie lecącym w niedzielę rano do Bułgarii na uwagę rosyjskiej dziennikarki, że maszyna jest blisko Rosji, odparł żartobliwie " Tak, muszę tam skoczyć". To jedna z krótkich wymian zdań, do jakich doszło między papieżem a wysłannikami mediów.
Papież Franciszek wyruszył w niedzielę rano w trzydniową podróż do Bułgarii i Macedonii Północnej. W obu krajach odwiedzi małe wspólnoty katolików; w Bułgarii stanowią oni 1 procent ludności, a w Macedonii Północnej - jeszcze mniej.
Twierdzili, że jest za młody, aby zostać świętym. Jego życie i cuda za jego wstawiennictwem pokazały coś zupełnie odwrotnego. W końcu Dominik Savio nie był zwykłym chłopcem.