W wystosowanym do wiadomości publicznej liście brat Alois, przeor wspólnoty z Taizé, wyjaśnia, że wydarzenia, które miały miejsce w okresie od lat pięćdziesiątych do lat osiemdziesiątych dotyczą trzech różnych braci. Sprawa została zgłoszona do francuskiej prokuratury.
Tam, gdzie jest głód, nie ma demokracji. Tam, gdzie jest ubóstwo, nie ma rozwoju. Tam, gdzie są nierówności, nie ma sprawiedliwości. Mówił o tym papież Franciszek w przemówieniu do sędziów z kontynentu amerykańskiego, uczestniczących w konferencji zorganizowanej przez Papieską Akademię Nauk Społecznych na temat: „Prawa socjalne i nauczanie papieża Franciszka”.
Z dniem 1 czerwca 2019 r. weszła w życie uchwała Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP sprzeciwiająca się tolerowaniu wszelkich form przemocy i wykorzystywania seksualnego, które mogły lub mogą występować w Kościele.
Kolejnych 58 uchodźców syryjskich przyleciało do Włoch z obozów w Libanie w ramach korytarzy humanitarnych. Organizują je: katolicka Wspólnota św. Idziego (Sant’Egidio), Federacja Kościołów Ewangelickich i Stół Waldensów, za zgodą ministerstw spraw wewnętrznych i spraw zagranicznych.
Papież Franciszek spotyka się dzisiaj wieczorem z uczestnikami konferencji amerykańskich sędziów. Przybyli oni z całego kontynentu, od Argentyny po Kanadę, aby wziąć udział w sesji zorganizowanej przez Papieską Akademię Nauk Społecznych na temat: „Prawa socjalne i nauczanie Papieża Franciszka”.
Religijne odrodzenie, które przeżywają w ostatnich latach Chiny jest konsekwencją wydarzeń na placu Niebiańskiego Spokoju. Po tej masakrze Chińczycy masowo odwrócili się od partii i w religii, również w chrześcijaństwie, zaczęli szukać sensu życia, łez i przelanej krwi – uważa ks. Bernardo Cervellera, dyrektor AsiaNews, agencji informacyjnej Papieskiego Instytutu Misji Zagranicznych.
Europejczycy już zapomnieli w jakich okolicznościach powstała Unia Europejska. Zapomnieli o wielkiej tragedii, jaką była II wojna światowa i o decyzji ojców założycieli, by powrócić do chrześcijańskiej tożsamości kontynentu.
"Ochrona małoletnich w Kościele przeszłość - rzeczywistość - wyzwania" - to tytuł sympozjum, które odbyło się 4 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu.
Papież Jan Paweł II „definitywnie stwierdził”, że Kościół nie ma uprawnień do wyświęcania kobiet. Papież Franciszek również też tak uważa - powiedział kard. Walter Kasper w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Frankfurter Rundschau”.
Kościół we Francji chce poznać prawdę o nadużyciach seksualnych, ich rzeczywistej skali, przyczynach i konsekwencjach. Wczoraj rozpoczęła dochodzenie niezależna komisja. Członkowie zapoznają się ze świadectwami ofiar oraz przeszukają archiwa kościelne, państwowe i prasowe.
W uroczystej Eucharystii w archikatedrze warszawskiej uczestniczyli parlamentarzyści oraz członkowie rządu.
"Dostałam znak od Boga, żeby przekazywać Jego miłość dalej" - mówi jedna z uczestniczek Lednicy z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Przeczytajcie, czego młodzi doświadczyli na tym spotkaniu.
W wigilię Zesłania Ducha Świętego, 8 czerwca rusza ogólnopolski Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa "Tak na Serio". Podczas tygodnia zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie, narzeczeni otrzymają błogosławieństwo, odbędzie się także szereg spotkań tematycznych. Inicjatywa skierowana jest zarówno do par, narzeczonych, małżeństw, jak i singli - wszystkich, którzy o małżeństwie myślą na serio.
Św. Franciszek Caracciolo odznaczał się gorliwością, umartwieniem oraz nabożeństwem do Najświętszego Sakramentu.
O ratunek dla kościoła św. Mikołaja w Kijowie, zaliczanego do 7 cudów Ukrainy, apelują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Delegatury Polskiej Prowincji na Ukrainie. Świątynia ta jest użyczana zakonnikom do prowadzenia kultu, duszpasterstwa i celebracji liturgicznej. W działania mające na celu zwrot świątyni Kościołowi katolickiemu zaangażował się również bp Witalij Kryński SDB, ordynariusz diecezji kijowsko–żytomierskiej.