Kolejnych 58 uchodźców syryjskich przyleciało do Włoch z obozów w Libanie w ramach korytarzy humanitarnych. Organizują je: katolicka Wspólnota św. Idziego (Sant’Egidio), Federacja Kościołów Ewangelickich i Stół Waldensów, za zgodą ministerstw spraw wewnętrznych i spraw zagranicznych.
Dzięki temu projektowi, na terenie Unii Europejskiej przyjęto już i zintegrowano ponad 2500 osób.
- Reprezentujecie miliony Syryjczyków, którzy nadal są uchodźcami w Turcji, Jordanii i Libanie. Jesteście dzisiaj źródełkiem nadziei. Chcielibyśmy, aby stało się ono wielką rzeką europejskiej solidarności. Jesteście awangardą narodu, który musi znaleźć pokój i bezpieczeństwo - mówił na rzymskim lotnisku Fiumicino przewodniczący Wspólnoty, Marco Impagliazzo.
Dodał, że korytarze humanitarne ukazują „wielką tradycję humanistyczną, obywatelską i chrześcijańską” Włoch. Są też dowodem na to, że czynienie dobra jest możliwe.
W gronie 58 uchodźców są rodziny z dziećmi z Aleppo, Damaszku i Homs, które ostatnie lata spędziły w obozach w Libanie. Teraz zamieszkają w Mesynie, Florencji, Genui, Rzymie, Cosenzy i Benewencie.
Obecny okres większego spokoju w Libanie przeniesie się też na Syrię?
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.