Rezolucję w tej sprawie w poniedziałek jednogłośnie podjęli radni Sejmiku Śląskiego.
Boaz Pash, rabin z Jerozolimy dokonał w komentarzu analizy porównawczej osoby Jeremiasza i Jezusa z Nazaretu ukazując, że obaj mówili o świątyni zbudowanej z ludzi, a nie z kamieni.
Prezydent RP Andrzej Duda przyznał Ewie Gawin, posługującej od stycznia 1990 roku w Bertoua w Kamerunie, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
Burmistrzowie „chrześcijańskiego trójkąta" - Betlejem, Bajt Dżala i Bajt Sahour są zaniepokojeni z powodu trudnej sytuacji chrześcijan palestyńskich w tym regionie. Na skutek konfliktu izraelsko-palestyńskiego coraz więcej chrześcijan opuszcza swoje strony rodzinne - ubolewali burmistrzowie w rozmowie z międzynarodową grupą biskupów w Betlejem. Jak podkreślili, jednocześnie w regionie Betlejem osiedla się coraz więcej muzułmanów z Jerozolimy i Hebronu. Spotkanie w Betlejem odbyło się w ramach 17. Międzynarodowej Konferencji Biskupów w Ziemi Świętej.
Zmarł ks. Mieczysław Maliński, duchowny i pisarz, publicysta, wieloletni przyjaciel Jana Pawła II - poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych krakowski biblista ks. Wojciech Węgrzyniak.
Papież Franciszek powiedział wiernym w niedzielę podczas wizyty w kościele pod Rzymem, że parafia nie jest miejscem dla osób, które za plecami obgadują innych, a także dla plotkarzy.
Kiedy czytam strony internetowe, prasę, również katolicką, pojawiają się coraz częściej komentarze oskarżające papieża o lewactwo. Jeżeli papież w Kościele staje się heretykiem, to jesteśmy w bardzo głębokiej sytuacji kryzysowej.
Ojciec Święty powrócił dziś do wizytacji rzymskich parafii. Papież zawiesił tę praktykę na czas Roku Jubileuszowego.
W diecezji Coimbra zakończył się diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego siostry Łucji dos Santos, jednej z trzech uczestników objawień maryjnych z 1917 r. w Fatimie.
Przez weekend prawie 100 młodych ludzi modliło się na ewangelizacyjnych rekolekcjach u stóp góry Ślęży. Poprowadził je Marcin Zieliński, lider Wspólnoty Uwielbienia "Głos Pana" ze Skierniewic.
"Kościół w każdym czasie, jest wezwany do czynienia tego, co uczynnił Jan Chrzciciel, wskazywania Jezusa mówiąc `Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata!`" - powiedział Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.
W kościołach archidiecezji krakowskiej odczytywany był dziś list biskupów seniorów i biskupów pomocniczych przed uroczystością dziękczynienia za posługę kard. Stanisława Dziwisza na urzędzie metropolity.
Pierwsi pensjonariusze zamieszkali w Domu Miłosierdzia, wybudowanym na obrzeżach Campusu Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką, gdzie pod koniec lipca ub.r. odbyły się końcowe uroczystości Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Dom Chleba, czyli magazyn żywności Caritas, działa tam już od 1 listopada.
- Jesteśmy na krawędzi pełzającego kryzysu i zaczynamy wierzyć w to, co już zrobiliśmy. W zatwierdzone normy i zasady postępowania, które zostały przygotowane, opublikowane i są wdrażane. Jednak wciąż myślimy, że skala zjawiska jest w nas na pewno mniejsza niż gdzie indziej - mówi o. Adam Żak w wywiadzie dla KAI.
Bronić, integrować i przyjmować trwałe rozwiązania, to trzy wskazówki, jakie daje papież Franciszek w Orędziu na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy – podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.
13 lutego zakończy się diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego siostry Łucji Dos Santos, która wraz ze swym rodzeństwem była świadkiem objawień Maryi w Fatimie.
Za katolików uważa się 53 proc. Francuzów, ale tylko 5 proc. regularnie chodzi do kościoła.
Przez długie miesiące koczowali na dworcu w Brześciu. Teraz znajdują się w ośrodkach dla uchodźców. Świętowali razem z Polakami i Czeczenami mieszkającymi w Lublinie od lat. Jednak nie wszystkim z nich udało się przekroczyć polską granicę.
Na rekonesans do Panamy wyjechała polska delegacja Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. Jego dyrektor ks. Emil Parafiniuk podkreślił, że wyjazd jest okazją, by lepiej poznać kraj najbliższego spotkania młodych z Papieżem, ale i podzielić się swoimi doświadczeniami.
Co najmniej 1400 dzieci zabitych, a prawie 2000 szkół nie nadaje się do prowadzenia w nich zajęć – to tragiczny bilans wojny, która od marca 2015 r. toczy się w Jemenie.