Hans Küng zmarł dziś w wieku 93 lat w Tybindze. Uchodził w środowiskach liberalnych za jednego z najwybitniejszych współczesnych teologów niemieckojęzycznych.
W Żytomierzu na Ukrainie zmarł w wieku 86 lat biskup Jan Purwiński. Należał on do niewielkiej grupy kapłanów pracujących duszpastersko na terenach Związku Radzieckiego, a po jego upadku, odbudowujących struktury kościelne na Ukrainie w latach dziewięćdziesiątych XX wieku.
Jak podała ONZ, w starciach, które trwały przez całe święta Wielkanocne w stolicy Darfuru Zachodniego Al-Dżunajnie, zginęło 40 osób, a około 60 zostało rannych.
Wciąż rośnie liczba śmiertelnych ofiar powodzi, spowodowanych ulewnymi deszczami w ostatnim tygodniu, zarówno na indonezyjskiej wyspie Flores, jak i w sąsiednim Timorze Wschodnim.
Benedyktyni z Tyńca proszą o modlitwę za o. Leona Knabita.
Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) bije na alarm w sprawie dramatycznej sytuacji w Mozambiku. Islamscy dżihadyści dopuszczają się tam okrutnych zbrodni. Ponad 700 tys. ludzi uchodzących przed ich bestialstwem potrzebuje aktualnie pilnego wsparcia.
„500 lat po przybyciu pierwszych misjonarzy na filipińską ziemię, wiara katolicka przenika większość społeczeństwa, ale żywotność Kościoła kontrastuje z powszechnym konsumpcjonizmem i przemocą” – to słowa świadectwa o. Bernarda Holzera, francuskiego zakonnika asumpcjonisty, który od szesnastu lat przebywa na Filipinach.
Poprawia się stan kard. Kazimierza Nycza, który od czwartku przebywa w szpitalu. Kardynał jest w dobrym kontakcie z personelem medycznym i otoczeniem - podał rzecznik Arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński. Kardynał zasłabł w Wielki Czwartek podczas Mszy św. Krzyżma w archikatedrze warszawskiej.
Zespół medyczny opiekujący się inicjatorem Drogi Neokatechumenalnej, Kiko Argüello zauważa „poprawę parametrów analitycznych” u 82-letniego pacjenta. W wydanym wczoraj komunikacie poinformowano, że „nie ma już potrzeby podawania jemu tlenu ani nie występuje gorączka".
Na ks. Piotrze Natanku od 2011 r. ciąży kara suspensy - nie ma prawa wykonywać żadnych czynności kapłańskich. Jego inicjatywy są prywatnymi działaniami, a zgromadzona wokół niego grupa ma znamiona sekty - przypomina w rozmowie z KAI ks. Łukasz Michalczewski, rzecznik prasowy archidiecezji krakowskiej.
Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Święto to - obowiązujące w Kościele powszechnym od 2000 r. - ukazuje jedną a najważniejszych prawd chrześcijaństwa. Zostało ustanowione przez Jana Pawła II w odwołaniu do objawień s. Faustyny Kowalskiej, na zawartą w nich prośbę samego Jezusa. Zabiegi o ustanowienie tego święta sięgają roku 1938 r., które po śmierci św. Faustyny podjął jej spowiednik ks. Michał Sopoćko.
Szczecińska Fundacja Małych Stópek pomaga nie tylko samotnym matkom. Ostatnio podsumowała „Wielkopostne porządki” - akcję skierowaną do Domów Pomocy Społecznej. Udało się dostarczyć chemię gospodarczą do ponad 80 placówek w całej Polsce.