O charyzmacie, zadaniach oraz przyszłości z kapelanem Rycerzy Kolumba w archidiecezji gdańskiej, ks. dr. Filipem Krauze rozmawia Andrzej Urbański.
Dojrzały chrześcijanin zna podstawy swojej wiary i umie jej bronić. Obrona wiary to inaczej apologia. „Apologia Kościoła dziś” – pod takim hasłem po raz pierwszy w Gdańsku spotkali się specjaliści teologii fundamentalnej z całej Polski. Na kilka fundamentalnych pytań odpowiada współorganizator tego wydarzenia ks. dr Filip Krauze.
Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej spotkali się w sanktuarium św. Jacka w Legnicy.
To czas, kiedy wiele osób przekonuje się, jak duży jest ich talent plastyczny. Inni po raz pierwszy w życiu uświadamiają sobie, że pisanie ikon to rodzaj modlitwy.
Pełnią normalną posługę duszpasterską, z tym że... na cmentarzu.
Ojciec Święty potwierdził heroiczność cnót br. Alojzego Kosiby. Skromnego franciszkanina dzieli już tylko krok od zostania błogosławionym. Czym zasłużył sobie na to wyróżnienie?
Była cicha i niepozorna jak myszka. Mimo strachu i grożących niebezpieczeństw niemal każdego dnia ryzykowała życiem, niosąc materialną i duchową pomoc więźniom Pawiaka. Była jedną z kilku „sacharynek”, czyli przenoszących Komunię św. za mury więzienia.
Mary Wagner stawała przed sądem już kilkukrotnie. Za każdym razem uznawano ją winną. Otrzymaliśmy sądowy zapis ostatniej rozprawy, która odbyła się 12 września w Toronto. Publikujemy jego fragmenty.
Nie wiemy ilu ich jest. Zapewne każdego dnia więcej. Z sytej Europy, męczeńskiej Azji, żyjącej w biedzie Afryki czy pełnych kontrastu Ameryk.