Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Trwa kwerenda, będzie wystawa.
Wymieniać dalej? Oui? S'il vous plaît!
Obejrzeć ją można na skwerze przed "oknem papieskim".
37 lat temu, 9 maja 1987 r., w warszawskim Lesie Kabackim doszło do największej katastrofy w dziejach polskiego lotnictwa cywilnego. Zginęły 183 osoby - wszystkie, które znajdowały się na pokładzie. Katastrofa ponownie obnażyła dramatyczny stan bezpieczeństwa lotnictwa w krajach komunistycznych.
18 marca 1314 roku w Paryżu spalono na stosie Jakuba de Molay'a, ostatniego wielkiego mistrza templariuszy - zakonu owianego legendami o świętym Graalu i skarbach, którego tajemnice do dziś są wyzwaniem dla twórców popkultury.
Przed laty zbierało się takie kserowane. Potwierdzające udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej.
Chrześcijanie z Arabii świętują 1500-lecie śmierci św. Aretasa.
Kościół katolicki 1 stycznia obchodzi uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - najstarsze święto maryjne. Dogmat o Bożym Macierzyństwie Najświętszej Maryi Panny został zatwierdzony w roku 431 w czasie III Soboru Powszechnego w Efezie. Jest to pierwszy z dogmatów maryjnych.
Wyciszenie to jedna z wielu praktyk służących rozwojowi życia duchowego. Związane jest z nurtem w duchowości zwanym hezychazmem.
Odsłonięto po renowacji rzeźbę krucyfiksu na placu Świętego Krzyża w Cieszynie - poinformowała w środę diecezja bielsko-żywiecka. Ustawiona w 1764 r. rzeźba została odrestaurowana za 74 tys. zł z budżetu obywatelskiego na 2023 rok.
Jest patronem pustelników, rybaków i marynarzy włoskich, a także wielu południowo-europejskich miast.