Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Prawosławni biskupi Korfu stwierdzili, że "jeśli ktoś głosował za małżeństwami homoseksualnymi, nie może uważać się za aktywnego członka Kościoła".
Szanujemy decyzję Trybunału Konstytucyjnego, ale zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby wspierać rodzinę i małżeństwo w rozumieniu Kościoła – stwierdził przewodniczący Konferencji Episkopatu Ekwadoru po zaaprobowaniu w tym kraju związków jednopłciowych.
Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził stanowisko Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, zgodnie z którym transkrypcja zagranicznego aktu małżeństwa osób tej samej płci byłaby niezgodna z polskim porządkiem prawnym. Uzasadnienie wyroku odbiega jednak od ugruntowanej wykładni art. 18 Konstytucji dotyczącego ochrony tożsamości małżeństwa. Zdaniem NSA, z artykułu tego wynika, że małżeństwo kobiety i mężczyzny jest szczególnie chronione przez polskie prawo, jednak nie jest to jednoznaczne z konstytucyjną definicją małżeństwa.
Politycy, którzy publicznie deklarują swoją przynależność do Kościoła katolickiego, a jednocześnie są gotowi poprzeć zmianę prawa umożliwiającą parom osób tej samej płci na zawieranie małżeństw cywilnych, popełniają zdradę – powiedział praski biskup pomocniczy Zdenek Wasserbauer. Hierarcha wygłosił kazanie podczas uroczystości Bożego Ciała w katedrze św. Wita, Wacława i Wojciecha na Hradczanach.
Na początku października media poinformowały o wystosowaniu przez pięciu kardynałów listu do papieża Franciszka zawierającego kilka wątpliwości (tzw. dubiów) odnośnie do jego nauczania. Wśród pytań znalazło się dubium związane z możliwością udzielania błogosławieństwa parom homoseksualnym. Jakie jest zatem stanowisko Franciszka w tej sprawie? Jakie było jego dotychczasowe przesłanie kierowane do osób homoseksualnych? Co zawiera odpowiedź na list pięciu kardynałów? Próbujemy wyjaśnić.
Parlament Irlandii Północnej ponownie odrzucił wniosek o legalizację tak zwanych małżeństw homoseksualnych.
Amerykańska urzędniczka, która - mimo wyroku Sądu Najwyższego - odmówiła wydawania zgód na zawarcie małżeństwa parom homoseksualnym, wróciła do pracy. Według CNN, oświadczyła, że nie będzie wydawać dokumentów sprzecznych z jej sumieniem, ale jej zastępcy mogą to robić, jeśli w tych dokumentach nie będzie widniało jej nazwisko bądź jej tytuł (sekretarza gminy).
Amerykańska urzędniczka z Rowan w stanie Kentucky Kim Davis została zwolniona z więzienia, gdzie spędziła 6 dni za odmowę wydawania zgód na zawarcie małżeństwa parom homoseksualnym. Legalizację "homomałżeństw" w całym USA wymusił czerwcowy wyrok Sądu Najwyższego.
Sejm przyjął nowe Prawo o aktach stanu cywilnego. Ustawa ta musi jeszcze przejść przez Senat, jednak już teraz budzi obawy, ponieważ przewiduje wydawanie dokumentów, umożliwiających obywatelom polskim zawieranie "małżeństw" homoseksualnych w krajach, których prawo je przewiduje.
Od przyszłej niedzieli Duński Kościół Luterański będzie musiał udzielać ślubu parom homoseksualnym.
Jest patronem pustelników, rybaków i marynarzy włoskich, a także wielu południowo-europejskich miast.