Historia tej świątyni przenosi nas do samych początków chrześcijaństwa.
14 czerwca na stadionie Rate Field drużyny Chicago White Sox.
Nowy wielki kanclerz Papieskiego Instytutu Jana Pawła II dla Nauk o Małżeństwie i Rodzinie.
Wybór nowego Papieża to okazja do odnowy — nie tylko dla katolików, lecz dla wszystkich.
Co do opisu, o którym mówisz, to oczywiście, że jest wzmiankowany całun pogrzebowy Jezusa, który uczniowie zobaczyli w pustym grobie. Wątpliwe jest natomiast to, że cudowny obraz na Całunie był przyczyną dla której uczeń uwierzył w Zmartwychwstanie. Skoro Całun był takim jednoznacznym i niepodważalnym dowodem na Zmartwychwstanie, to dlaczego nie pokazano go Tomaszowi? I czemu Jezus mówi "błogosławieni, co nie widzieli, a uwierzyli", które to zdanie wskazuje na wartość wiary niepodpieranej zewnętrznymi dowodami, tylko słowem samego Boga?
Z samym Całunem wiąże się wiele wczesnochrześcijańskich legend, jak ta o św. Weronice, czy o korespondencji Jezusa z królem Edessy. Gdyby Całun był znany w czasach Apostołów, jak sugerujesz analizując opis z Ewangelii wg. Jana, to nie byłoby tak licznych legend w różnych wersjach, mówiących o istnieniu cudownego wizerunku Jezusa.
Istnieje jeszcze jedna rzecz, która czyni Całun niezgodnym z Ewangelią. Jezus po Zmartwychwstaniu nie był rozpoznawany przez osoby, które go znały. Potrafił mieć, lub nie mieć ran, był mylony z ogrodnikiem. Całun nie mógł więc zachować odbicia zmartwychwstałego Jezusa, bo jego ciało nie posiadało jednego wyglądu.
Zwrot "czyste płótno" (sindoni kathara) wskazuje na jego czystość w znaczeniu rytualnym. Oznacza to, że na płótnie nie mogło być śladów krwi.