Świadectwo świętych - drogowskazem

- Niech świadectwo wiary świętych będzie drogowskazem na drodze do domu Ojca - powiedział Benedykt XVI zwracając się do Polaków uczestniczących w dzisiejszej (1 listopada) modlitwie „Anioł Pański” w Watykanie

Ojciec Święty spotkał się z wiernymi na południowej modlitwie z racji uroczystości Wszystkich Świętych.W najbliższy czwartek, 3 listopada, Benedykt XVI będzie przewodniczył Mszy św. w Bazylice św. Piotra w Watykanie w int. zmarłych w ostatnim roku kardynałów i biskupów.

- Świętość jest powołaniem każdego ochrzczonego - przypomniał Benedykt XVI w rozważaniach poprzedzających dzisiejszą (1 listopada) modlitwę „Anioł Pański”. Ojciec Święty spotkał się w Watykanie z wiernymi z racji dzisiejszej uroczystości Wszystkich Świętych.

Jak zauważył papież obchodzona dziś uroczystość jest okazją do spojrzenia ponad rzeczywistość ziemską, dotkniętą przez czas.TŁUMACZENIE:
„Liturgia przypomina nam dzisiaj, że świętość jest pierwotnym powołaniem każdej osoby ochrzczonej. Chrystus bowiem, który wraz z Ojcem i z Duchem jest jednym Świętym, umiłował Kościół jak swą oblubienicę i dał samego siebie za niego, aby go uświęcić. Dlatego wszyscy członkowie Ludu Bożego są wezwani do stawania się świętymi.”

Benedykt XVI przypomniał, że właśnie dzisiaj czcimy tę nieprzeliczoną wspólnotę Wszystkich Świętych, którzy swymi rozmaitymi drogami życiowymi wskazują nam różne drogi świętości, mające jeden jedyny wyznacznik: kroczyć za Chrystusem i upodabniać się do Niego, który jest ostatecznym celem naszej postawy ludzkiej.

Nawiązując do jutrzejszego wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych Ojciec Święty zauważył, że od samego początku wiary chrześcijańskiej Kościół tu, na ziemi, uznając wspólnotę całego mistycznego Ciała Jezusa Chrystusa, pielęgnował z wielką pobożnością pamięć o zmarłych i ofiarował modlitwy za nich.TŁUMACZENIE:
„Nasza modlitwa za zmarłych jest więc nie tylko użyteczna, ale konieczna, jako że nie tylko może im pomóc, ale jednocześnie czyni skutecznym ich wstawiennictwo za nas. Również nawiedzanie cmentarzy, gdy strzeże się więzi miłości z tymi, którzy kochali nas w tym życiu, przypomina nam, że wszyscy dążymy do innego życia, poza śmiercią..”

Jak zauważył papież płacz, który wynika z naszego rozstania tu, na ziemi, nie przeważa nad pewnością zmartwychwstania, nad nadzieją osiągnięcia błogosławieństwa wieczności.

Na zakończenie Ojciec Świty Matce Bożej zawierzył „nasze pielgrzymowanie do niebieskiej ojczyzny”, prosząc Ją o macierzyńskie wstawiennictwo za naszych zmarłych braci i siostry.

«« | « | 1 | 2 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6