Tu zło jakby nie miało granic

Modlitwa o pokój na terenie byłego obozie Auschwitz-Birkenau była najważniejszym punktem wczorajszego dnia II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia

Uczestnicy spotkania specjalnie na tę okazję przygotowanymi pociągami przejechali z Łagiewnik do Oświęcimia. Prowadzeni przez kard. Christopha Schönborna dotarli do bramy Birkenau, skąd w ciszy przeszli pod Pomnik Ofiar Obozu.

Kardynał Christoph Schönborn mówił do zgromadzony, że Boże Miłosierdzie może postawić zaporę takiemu złu jakie działo się w obozach.TŁUMACZENIE:
„Tutaj mamy wrażenie, że zło nie miało granic. Jednak i tutaj Boże Miłosierdzie postawiło granice temu złu. Nawet jeśli nie potrafimy odpowiedzieć dlaczego to jednak wiemy, że Boże Miłosierdzie może postawić zaporę tak strasznemu złu”.

Arcybiskup Wiednia poprosił uczestników pielgrzymki o zabranie ze sobą orędzia.TŁUMACZENIE:
„Proszę was wszystkich, abyśmy stąd zabrali jedno orędzie do naszych domów. Powinniśmy mieć to przekonanie, że nasza wina jest bardzo wielka. Dlatego pozwólmy Jezusowi powiedzieć to co powiedział św. Faustnie. Nie ma zła, nie ma grzechu, któremu nie dałoby rady Boże Miłosierdzie”.

Dziś uczestnicy Kongresu Miłosierdzia pojadą do Wadowic. Przed kościołem, w którym chrzest przyjął Jan Paweł II, będą modlić się o miłosierdzie dla świata za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9