Marsz dla życia w Gnieźnie

Uczestnicy, niosąc tekst encykliki Jana Pawła II „Redemptor hominis” i plakaty „STOP aborcji”, apelowali o ochronę życia nienarodzonych.

Pochód wyruszył po południu sprzed gnieźnieńskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Uczestnicy w różnym wieku, nierzadko całymi rodzinami przeszli na gnieźnieński Rynek, gdzie głos zabrał Mariusz Dzierżawski – znany działacz pro-life i inicjator obywatelskiego projektu ustawy o ochronie życia. „Na naszych oczach rozgrywa się walka o kształt Polski. Chcemy, aby była to Polska szanująca godność każdego człowieka, wspierająca małżeństwo i rodzinę, gwarantująca wolność obywateli, respektująca wolność wyznania i szanująca religię. Chodzi nam o Polskę, w której podstawą życia publicznego są uniwersalne wartości” – mówił.

Przyznał również, że w Polsce nie brakuje ludzi i środowisk, które chcą narzucić inną wizję państwa. Państwa, w którym – jak stwierdził – „ludzi małych i słabych traktuje się jak rzeczy. Państwa, które zwalcza małżeństwo i rodzinę, a promuje zboczenia, państwa, które wolność obywateli podporządkowuje biurokratom, a życie publiczne korupcyjnym układom.” „Walka trwa, a najbardziej dramatycznym frontem tej walki jest walka o prawo do narodzin dla każdego dziecka” – dodał Dzierżawski.

Przypomniał również, że złożony przed dziesięcioma miesiącami obywatelski projekt o ochronie życia, pod którym podpisało się 600 tysięcy osób, został odrzucony przez Sejm, ale zabrakło zaledwie pięciu głosów poparcia. „Za tydzień będą wybory, zróbmy wszystko, aby wybrać w nich parlamentarzystów lepszych niż poprzednio, tak, aby tych kilku głosów nie zabrakło” – apelował Mariusz Dzierżawski.

Na Rynku odczytano także list otwarty członków Bractwa Świętej Rodzin, w którym apelują o roztropne wybory 9 października. „Módlmy się i wołajmy o parlamentarzystów godnych nosić tytuł posła i senatora, ludzi honoru, nie uwikłanych w układy, odważnych, gotowych prawdziwie służyć, bronić życia, rodziny, a przez to całego narodu polskiego. O obywateli światłych dokonujących wyborów według prawego sumienia broniących podstawowych wartości: życia, prawdy, wolności, honoru. I o kapłanów, którzy z odwagą, na wzór bł. Jana Pawła II, bł. ks. Jerzego Popiełuszki i kard. Stefana Wyszyńskiego z mocą będą stać w obronie prawdy i niezbywalnych wartości” – napisali w liście członkowie Bractwa.

Z Rynku uczestnicy Marszu przeszli do katedry gnieźnieńskiej, gdzie uczestniczyli w Mszy św. w intencji ochrony życia nienarodzonych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5