h

Czwarte dziecko Beckhamów się opłaca?

To, że Victorii i Davidowi Beckhamom urodziło się czwarte dziecko, jest dobrą wiadomością nie tylko dla nich, ale także dla gospodarki i przyszłości naszej planety.

Powiedział Dermot Grenham, ekspert ds. polityki ludnościowej. W wypowiedzi dla latynoamerykańskiej agencji katolickiej ACI Prensa złożył on gratulacje rodzinie słynnego piłkarza angielskiego po niedawnych narodzinach Harper Seven.

Okazją do tego wystąpienia były reakcje ruchów kontroli urodzeń w różnych częściach świata, krytykujących szczęśliwych rodziców za posiadanie tak wielkiej liczby dzieci. Zdaniem Grenhama, „gdy tylko jakaś celebrytka ma troje lub czworo dzieci, «apokaliptycy» zaczynają mówić o «złym przykładzie», które daje jakoby taka osoba, gdyż moglibyśmy zacząć mieć więcej dzieci”. „Chciałbym, aby tak było naprawdę” – dodał specjalista do spraw ludnościowych.

Grenham jest m.in. autorem książki „On population”, która ukaże się w styczniu 2012 r. W rozmowie z ACI Prensa wyjaśnił, że „wskaźniki narodzin w krajach bogatych już są poniżej poziomu odtwarzania ludności, a w niektórych przypadkach znacznie poniżej, co oznacza, że wcześniej czy później niewielka liczba osób pracujących będzie musiała utrzymywać starców”. „Jakie społeczeństwo pozostawimy naszym dzieciom?” – zapytał retorycznie rozmówca agencji.

Podważył on stwierdzenia m.in. Simona Rossa, dyrektora wykonawczego angielskiej organizacji kontroli urodzin Optimum Population Trust, który w ub. miesiącu skrytykował rodzinę piłkarza za to, że dają „bardzo zły przykład”. Zdaniem eksperta, Beckhamowie „są bardzo dobrym przykładem, gdyż w wielu krajach, i to nie tylko na Zachodzie, występuje poważny kryzys z powodu braku ludności”. „Wiele krajów ubogich również zaczyna mieć problemy z ludźmi w podeszłym wieku, zanim zaczęły tworzyć bogactwo, wystarczające do tego, aby wprowadzać usługi w zakresie opieki społecznej, z której mogliby korzystać starcy” – podkreślił Grenham. „Dobrze więc, że Beckhamowie mają czwarte dziecko, bo w przyszłości przyczyni się to w wielkim stopniu do tego, że będę miał dobrą emeryturę” – dodał.

36-letni obecnie David Beckham jest jednym z najlepszych piłkarzy angielskich i na świecie. Choć urodził się na przedmieściach Londynu, swą zawodową karierę sportową rozpoczął w 1992 r. w klubie Manchester United, z którym zdobył wiele tytułów mistrza Anglii i Puchar Ligi Mistrzów (w 1999 r.). Potem grał w Realu Madryt (2003-07), a od stycznia 2007 r. występuje w amerykańskiej drużynie Los Angeles Galaxy, z którym związany jest pięcioletnim kontaktem. Należy do najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie.

W lipcu 1999 r. poślubił starszą od siebie o rok Victorię Adams – piosenkarkę zespołu piosenkarskiego Spice Girls. Ma z nią obecnie czworo dzieci: 12-letniego syna Brooklyna Josepha, 9-letniego Romeo Jamesa, 6-letniego Cruza Davida i urodzoną 10 lipca br. w Los Angeles córkę Harper Seven.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BECKHAM, DZIECI

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 1 2 3 4 5 6