Obejrzyj "Dzienniczek"

Pierwszy publiczny pokaz rękopisu „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny odbędzie się 15 sierpnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Będzie to wyjątkowe wydarzenie również dla sióstr ze zgromadzenia, do którego należała św. Faustyna. „Dzienniczek” bowiem jest tak pilnie strzeżonym dziełem, że nie widziały go nawet siostry przez kilkadziesiąt lat mieszkające w klasztorze w Łagiewnikach.

Pokaz zorganizowano w ramach tegorocznej Nocy Cracovia Sacra przygotowywanej przez Urząd Miasta Krakowa.

Będzie to zupełnie unikalna okazja, by zobaczyć największe dzieło współczesnej mistyki chrześcijańskiej, w którym zostało zapisane nie tylko niezwykłe życie Apostołki Bożego Miłosierdzia, ale przede wszystkim orędzie Miłosierdzia, z którym Chrystus wysłał ją do całego Kościoła i świata. Siostra Faustyna pisała dzienniczek w Wilnie i Krakowie w latach 1934-1938 na wyraźne życzenie Jezusa oraz spowiedników: bł. ks. Michała Sopoćki i jezuity o. Józefa Andrasza. Zapisała sześć zeszytów dzienniczka i osobny zeszycik zatytułowany „Moje przygotowanie do Komunii świętej”, co w sumie w druku liczy ponad 700 stron. Rękopis tego dzieła jest niezwykłą relikwią, największym skarbem pozostawionym przez Apostołkę Bożego Miłosierdzia.

Na ekspozycji będzie można zobaczyć także wybrane egzemplarze wydania „Dzienniczka” w języku polskim i w językach obcych, m. in. w języku arabskim, koreańskim, indonezyjskim czy maltańskim… Wystawę w ramach „Cracovia Sacra” organizuje Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, Wydział Kultury Miasta Krakowa oraz Muzeum Historii Fotografii.

W programie „Nocy sakralnych” w łagiewnickim sanktuarium odbędą się także prezentacje muzyczne: 14 sierpnia w kaplicy klasztornej koncert zatytułowany „Sacra Musica, Sacro Loco” w wykonaniu Octava ensemble oraz 15 sierpnia w bazylice koncert pod tytułem „Stabat Mater Dolorosa” w wykonaniu chóru Camerata Jagiellonica.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6