Ewangelizacja przy dźwiękach techno

Niekonwencjonalne sposoby głoszenia Dobrej Nowiny zaprezentowali ewangelizatorzy festiwalu „Sun Rise” (22 – 24 lipca). Wszystko po to, aby ok. 30. tys. uczestników imprezy techno w Kołobrzegu mogło usłyszeć o Jezusie.

W piątek młodzi przygotowali tzw. żywe pomniki. Stali na drodze prowadzącej na festiwal z żarówkami i bez symboli religijnych. Na nich zostały umieszczone napisy m.in.. „Masz prawo wiedzieć” lub „Jak myślisz dlaczego tu stoję?”. Wielu z uczestników „Sun Rise” zatrzymywało się przy nich i sami rozpoczynali rozmowę. W sobotę w tym samym miejscu jeździł na wrotkach „kurczak” oblepiony samoprzylepnymi karteczkami. Karteczki z cytatami z Pisma Świętego rozdawał on wśród uczestników festiwalu. Otrzymywali oni także wizytówki ludzika z klocków, z pytaniem: „Czy Tobie też coś nie pasuje? Jezus może Cie poskładać!”.

Festiwalowe życie ewangelizatorów rozpoczynały poranne warsztaty, podczas których przygotowywali scenki i rekwizyty mające zainteresować jak największą część publiczności „Sun Rise”. W południe wszyscy gromadzili się na Mszy św. O godz. 15 rozpoczynali ewangelizację na festiwalu, która kończyła się ok. godz. 2 w nocy.

Ks. Rafał Jarosiewicz, który prowadził zaledwie kilkunastoosobową grupę ewangelizatorów przypomina dosyć znane świadectwo Leszka Dokowicza, pokazujące czym jest techno. – Ogromny wpływ tej muzyki na całego człowieka przekonuje, żeby iść w takie miejsca jak „Sun Rise” – tłumaczył kapłan. Uczestnikom festiwalu mówił, że modli się za nich, żeby im się nic nie stało.

Odnosząc się do prowadzonych z ludźmi rozmów, którzy prowadzeni przez prawdy wiary, oddawali życie Jezusowi stwierdził, że właśnie taka jest praca ewangelizatora: ogłosić Jezusa i oddawać człowieka Jemu. – Bóg dalej sam go poprowadzi – mówił ks. Jarosiewicz.

Pomysłodawcą ewangelizacji na festiwalu „Sun Rise” był ordynariusz koszalińsko-kołobrzeski, bp Edward Dajczak. Jak wskazał młodym, którzy często biorą udział w Ogólnopolskiej Inicjatywie Ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus”, ewangelizaując na tam przy Woodstocku, trzeba także z Dobrą Nowiną iść na lokalną imprezę.

Na to zaproszenie odpowiedziały wspólnie dwie grupy ewangelizatorów. Kilkadziesiąt osób uczestniczących w ewangelizacji nadmorskiej codziennie było obecnych na ulicach miasta. Zapraszali na Msze święte, rozmawiali z mieszkańcami i gośćmi Kołobrzegu. Młodzi związani z diecezjalną Szkołą Nowej Ewangelizacji ewangelizowali uczestników festiwalu.

Akcja ewangelizacyjna na festiwalu muzyki techno „Sun Rise” prowadzona była po raz pierwszy. Szkoła Nowej Ewangelizacji diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej chce być obecna na imprezie także w kolejnych latach.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| TECHNO

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8