Zamieszkać u bł. Karoliny

W samym sercu wakacji, na przełomie lipca i sierpnia, przez dziewięć dni w Zabawie koło Tarnowa trwa niezwykłe wydarzenie.

Do miejsca, w którym sto lat temu żyła niezwykła dziewczyna przyjeżdżają młodzi z całej Polski. Stają się na ten czas mieszkańcami Miasteczka Modlitewnego. Tworzą wspólnotę inną od tych w wielkich betonowych miastach. Miasteczko jest okazją do prawdziwego spotkania z Bogiem i z drugim człowiekiem, który jest obok. To modlitwa, śpiew, rozmowa, taniec, zabawa.

Uczestnicy nocują w namiotach, rozłożonych wokół sanktuarium bł. Karoliny Kózki, a w ciągu dnia tworzą społeczność Miasteczka, która razem modli się, rozmawia, dzieli swoją wiarą, poznaje bł. Karoliną jak również wspólnie się bawi. Sceneria miasteczka namiotowego oraz stodoła, w której spożywa się posiłki, przypomina czasy przełomu XIX i XX wieku, czyli realia, w których żyła bł. Karolina. Najważniejszy dzień i powód wspólnego oczekiwania to 2 sierpnia – rocznica urodzin bł. Karoliny Kózkówny.

Tegoroczne Miasteczko Modlitewne będzie miało charakter 9-dniowych rekolekcji, których tematem przewodnim będzie uczenie się modlitwy – tworzenie indywidualnej głębokiej więzi z Bogiem. Wzorem dla uczestników, oprócz Chrystusa i Maryi będzie bł. Karolina. Będą prosić ją o wsparcie w dążeniu do świętości, by w przyszłości można było powiedzieć, że mieli oni „serce pełne Boga”. Aby uczestniczyć w Miasteczku, należy zgłosić swój udział przez biuro KSM Diecezji Tarnowskiej. Szczegółowe informacje oraz relacje z ubiegłego roku można znaleźć na stronie www.miasteczko.ksm.org.pl.

Organizatorami Miasteczka są: parafia pw. św. Trójcy w Zabawie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Zgromadzenie Sióstr Służebniczek BDNP. Patronat honorowy objął J. E. bp Wiktor Skworc, patronat medialny piastuje RDN Małopolska. Partnerem strategicznym jest Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Pozostałymi partnerami są Gość Niedzielny, Caritas Diecezji Tarnowskiej, „Wzrastanie. Katolicki Miesięcznik dla młodzieży” Bruk-Bet, Piwniczanka, Stacja Diagnostyczna SAM. 31 lipca w czasie parafialnego festynu wystąpi Klerycki Zespół Bethesda z Tarnowa, a zabawę poprowadzą wodzireje z zespołu Siewcy Lednicy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8