Chronić chrześcijan i ich dziedzictwo

Ochrona wyznawców Chrystusa na terenach, gdzie doświadczają oni prześladowań, w tym w Iraku i Egipcie, oraz troska o chrześcijańskie dziedzictwo Europy – to kwestie, które znalazły się wśród tematów wizyty szefa polskiej dyplomacji we Włoszech i Watykanie.

Min. Radosław Sikorski poinformował o tym dziennikarzy po spotkaniach ze swym włoskim odpowiednikiem Franco Frattinim oraz sekretarzem ds. relacji z państwami Stolicy Apostolskiej, abp Dominique’iem Mambertim.

„Z abp. Mambertim rozmawialiśmy o stosunkach polsko-watykańskich, które są doskonałe – poinformował min. Sikorski. – Polska zabiega nie tylko o prawa chrześcijan, ale jest jednym z tych krajów, które przyznają się do chrześcijańskich korzeni, nie tylko polskiej, ale w ogóle europejskiej tożsamości. A więc ze Stolicą Apostolską mówimy tym samym językiem troski, o świat wartości, które muszą być obecne w rozwoju Unii Europejskiej. Stolica Apostolska nie od dziś zabiega o sprawy rodziny, które też nam są bliskie, więc będziemy postulaty Stolicy Apostolskiej, tak jak zawsze, rozważać z najwyższą uwagą”.

Pytany o o. Tadeusza Rydzyka, w którego sprawie polski MSZ złożył skargę w Watykanie, min. Sikorski stwierdził, że kwestię uważa za zamkniętą.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9