Młodzież jest pro-life

Adoracja Najświętszego Sakramentu i pikieta przed budynkiem Sejmu połączona z odczytywaniem przez megafon encykliki „Evangelium Vitae” to inicjatywy polskiej młodzieży w związku z pierwszym czytaniem ustawy bezwzględnie zakazującej aborcji.

Do akcji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej, która odbyła się 30 czerwca i 1 lipca przyłączyło się kilkadziesiąt osób.

- Obrona życia poczętego to kluczowa kwestia dla nas, katolików - mówi Michał Baran, prezes KSM AW oraz pomysłodawca adoracji i pikiety. Potrzebna jest tu nasza modlitwa oraz aktywność w sferze publicznej - dodaje. Dlatego też 30 czerwca w godzinach dopołudniowych młodzież zgromadziła się w kościele Matki Bożej Łaskawej, aby przed Najświętszym Sakramentem prosić za polskich parlamentarzystów.

Następnie przeszli oni przed budynek Sejmu, aby tam wyrazić swoje poparcie dla obywatelskiego projektu ustawy chroniącej życie ludzkie od momentu poczęcia. Zaopatrzeni w megafon, czytali punkt po punkcie encyklikę bł. Jana Pawła II „Evangelium Vitae”. - Nasz Papież na pewno się wstawia u Boga w naszej intencji - mówi z przekonaniem Magda Micał, KSM-owiczka uczestnicząca w pikiecie.

Przy ulicy Wiejskiej rozłożona także została wystawa zdjęć pro-life oraz liczne transparenty z hasłami wzywającymi do obrony życia poczętego.

Po południu do młodzieży dołączyło dodatkowo kilkadziesiąt osób, którym nie był obojętny los nienarodzonych. Jedni brali transparenty i demonstrowali swoje zdanie, inni czytali przez megafon encyklikę, a jeszcze inni po cichu modlili się na różańcu. Po kilku godzinach cała grupa zakończyła pikietę modlitwą. Następnego dnia ponowie u Matki Bożej Łaskawej zebrali się oni na kilkugodzinnej adoracji.

Ufamy, że nasz wysiłek przyniesie albo i już przyniósł dobre owoce - mówi Michał Baran. Ustawa wciąż pozostaje w Sejmie i będą teraz nad nią pracować 2 komisje. Cały czas potrzeba więc modlitwy Kościoła w intencji rządzących. My się w nią już teraz też włączamy - deklaruje Michał.

Powyższa inicjatywa nie jest jedyną inicjatywą pro-life, którą organizuje KSM. 30 czerwca rozpoczął się rowerowy Rajd dla Życia, którego trasa wiedzie od Zakopanego do Helu oraz od Giżycka do Międzyrzecza. Jest to czas szczególnej modlitwy za dzieci nienarodzone oraz promocji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8