Msza wieczorna - to się sprawdza

W dużych skupiskach miejskich coraz większą popularnością cieszą się w niedzielę Msze św. odprawiane o nieco późniejszej porze. Niektóre parafie wprowadzają je na okres letni.

W diecezji sosnowieckiej po raz pierwszy taka Msza św. będzie w Olkuszu. Dzięki niej nikt nie będzie się mógł tłumaczyć, że nie był na Mszy św., bo nie zdążył wrócić z wycieczki za miasto

Parafia pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Olkuszu w lipcu i sierpniu zaprasza na dodatkową Mszę św. w niedziele o godz. 21.00. Kościół Dobrego Pasterza łatwo znaleźć. Jadąc trasą np. z Sosnowca na Kraków przez Olkusz niemal już wyjeżdżając z tej miejscowości po lewej stronie wszyscy zauważają osiedle kilkupiętrowych domów z niebieskimi dachami. Nieco dalej jest nowa świątynia. Dla przyjezdnych obok jest również parking. – Msza św. w niedzielę o 21.00 jest czymś nowym w Olkuszu. Wierni często zgłaszali potrzebę jej wprowadzenia.  – wyjaśnia ks. Andrzej Górka z sosnowieckiej Kurii Diecezjalnej, na co dzień mieszkający przy kościele Dobrego Pasterza. - Teraz już nikt nie będzie mógł się tłumaczyć, że korzystał z pogody, był na wycieczce i nie zdążył na Mszę św. – dodaje.

Msze św. o późniejszej porze wprowadziło też kilka innych parafii w diecezji sosnowieckiej. W centrum stolicy diecezji, przy dworcu głównym PKP, w małym kościele Najśw. Serca Pana Jezusa od kilku lat w czasie wakacji jest Msza św. o godz. 20.30. – Przychodzi na nią sporo osób – przyznaje ks. Tomasz Folga. Od maja do października o godz.  20.00 można przyjść na Mszę św. do bazyliki Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.  Będzin – Syberka i sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu zapraszają w tych samych miesiącach na Msze św. niedzielne o godz. 20.30. Na zakończenie śpiewany jest tutaj Apel Jasnogórski. W Sosnowcu – Zagórzu, w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej od kilku lat ostatnia Msza św. niedzielna jest sprawowana o godz. 20.15. W sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie – Osiedlu Stałym przez cały rok wierni uczestniczą we Mszy św. niedzielnej o godz. 20.00.

- Msze św. w niedzielę o późniejszej porze są odpowiedzią na prośby wiernych, którzy muszą coraz częściej pracować albo korzystają z wakacyjnej pogody i robią sobie wypad za miasto. Takie Msze św. są szczególnie potrzebne w wielkich skupiskach miejskich i tam, gdzie łatwo dojechać komunikacją publiczną lub swoim samochodem – wyjaśnia ks. Jarosław Kwiecień z sosnowieckiej Kurii Diecezjalnej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8