24 i 25 czerwca podczas obrad Konferencji Episkopatu Polski w Licheniu biskupi omówią m.in. deklarację Kościołów w sprawie małżeństw między katolikami i osobami innych wyznań chrześcijańskich, będą też dyskutować o uczelniach katolickich.
Rzecznik prasowy Episkopatu ks. Józef Kloch poinformował PAP w poniedziałek, że w obradach 355. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski weźmie też udział papieski legat kard. Zenon Grocholewski, prefekt watykańskiej Komisji ds. Wychowania Katolickiego.
Podczas obrad biskupi poruszą 37 tematów. Jak zaznaczył rzecznik, obecność kard. Zenona Grocholewskiego, będzie okazją do dyskusji nad zagadnieniami związanymi z uczelniami katolickimi oraz wydziałami teologicznymi i seminariami duchownymi w Polsce.
Biskupi omówią też deklarację Kościołów w sprawie małżeństw mieszanych, zawieranych pomiędzy katolikami i osobami innych wyznań chrześcijańskich. Będą też dyskutować o roli Biblii w duszpasterstwie w świetle dokumentu Benedykta XVI "Verbum Domini".
W związku z upływającymi kadencjami przewodniczących komisji, rad i zespołów, hierarchowie dokonają też zmian w gremiach Episkopatu.
Po zakończeniu obrad biskupi wezmą udział w uroczystościach jubileuszu 600-lecia katedry włocławskiej.
Modlitwę poprowadzi archiprezbiter bazyliki Św. Piotra kardynał Mauro Gambetti.
Decyzję podjęli kardynałowie na pierwszej kongregacji generalnej po śmierci Franciszka.
O teologicznym i duchowym wymiarze śmierci, oraz symbolice odejścia papieża Franciszka.
Nie jest możliwe uznanie zaistniałego faktu za nieistniejący lub niemożliwy do potwierdzenia.