Ryk motorów u Królowej Rodzin

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego już po raz dziesiąty odbyła się Pielgrzymka Motocyklistów do Wambierzyc. Mimo kapryśnej pogody przybyło na nią kilkuset miłośników jednośladów.

W niedzielę 19 maja motocykliści z całego Dolnego Śląska znów spotkali się w Sanktuarium Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej, by poświęcić motory i otrzymać błogosławieństwo na kolejne kilometry drogi. Uroczystej Mszy św. przewodniczył o. Albert Krzywański, miejscowy proboszcz i kustosz sanktuarium, a homilię wygłosił o. Ryszard Maraś OFM.

- Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Często w tym czasie słyszeliśmy o trwaniu w radości. Bo jakże nie trwać w tej wielkiej radości, która wynika z faktu, że grób Jezusa Chrystusa jest pusty. Jakże nie trwać w radości z faktu, że również nasz grób kiedyś będzie pusty - przekonywał homileta.

Dalej mówił także o radości z codziennych drobnych rzeczy, doświadczeń we wspólnocie uczniów Zbawiciela. Zauważył, że niekiedy ta radość jest zakłócana przez lęk.

- Uczniowie po zmartwychwstaniu też z jednej strony cieszyli się z powtórnej obecności Jezusa, ale z drugiej strony byli przerażeni, bo nie rozumieli tego wszystkiego, co się wydarzyło. Byli pełni obaw przed zemstą. Nie wiedzieli co ich czeka, jak przyjąć prawdę, w której uczestniczyli. Mimo objawień wciąż mieli wątpliwości. Choć widzieli Zmartwychwstałego, całe ich wcześniejsze ludzkie doświadczenie mówiło, że to niemożliwe. Widzieli Jego mękę, krzyż, składane do grobu ciało. Dlatego Jezus wstępując do nieba, obiecuje im Parakleta, który wszystkiego ich nauczy, umocni swoimi darami. Po to, by szli i głosili prawdę Ewangelii - przypominał franciszkanin.

Zachęcał, by również obecni na liturgii w dniu Pięćdziesiątnicy umocnieni Duchem Świętym głosili radość Ewangelii. Szczególną sposobność mieli ku temu motocykliści, którym po zakończeniu Mszy św. o. Albert poświęcił pojazdy. Następnie miłośnicy jednośladów udali się w paradzie do Nowej Rudy, gdzie czekały na nich inne atrakcje.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6