Chrystus to nie przeszłość

Chrystus to nie przeszłość, kapłaństwo i Eucharystia są konieczne nie tylko dla Kościoła, ale dla przyszłości całej ludzkości - powiedział kard. Antonio Cañizares Llovera, prefekt watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, który gościł z krótką wizytą we Wrocławiu.

W katedrze wrocławskiej hierarcha sprawował 16 maja Eucharystię. Wygłosił też wykład, w którym przybliżył zebranym znaczenie i zadania kierowanej przez siebie dykasterii.

W homilii kard. Llovera mówił, że "świat dziś potrzebuje kapłanów, by mógł uczestniczyć w miłości Boga". – Jeśli kapłani na wzór Jezusa, dobrego pasterza, będą objawiać światu Boże oblicze, wówczas stanie się to, co działo się w pierwszych wiekach chrześcijaństwa. Kościół będzie się rozwijał i świat będzie stawał się coraz bardziej chrześcijański – dodał, podkreślając, że człowiek nie ma innego przewodnika tylko Jezusa Chrystusa i nie ma innego pokarmu, tylko Ciało Zbawiciela.

Hierarcha zwrócił także uwagę, że Syn Boży jest ciągle obecny i żyje w Kościele i w świecie. – Chrystus nie należy do przeszłości – zaznaczył. Wezwał także alumnów z seminariów: wrocławskiego, legnickiego i świdnickiego do odpowiedniego wykorzystania czasu formacji i upodobnienia się do Jezusa Chrystusa.

Wizyta kard. Antonio Cañizares Llovery w Polsce była związana z nadaniem tytułu bazyliki mniejszej kościołowi św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze. Prefekt watykańskiej kongregacji wziął także udział w uroczystościach dziękczynnych za beatyfikację Jana Pawła II w Krzeszowie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10