Caritas Polska: rodziny na Bliskim Wschodzie wołają o pomoc

Organizacja zachęca do włączenia się w akcję regularnego wsparcia dla potrzebujących, poprzez program Rodzina Rodzinie.

Caritas Polska prosi o pomoc dla rodzin z Bliskiego Wschodu. Organizacja zachęca do włączenia się w akcję regularnego wsparcia dla potrzebujących, poprzez program Rodzina Rodzinie. Caritas Polska prowadzi go od 7 lat, niosąc pomoc w Syrii, Strefie Gazy, irackim Kurdystanie i Libanie.

"Sytuacja w Syrii nigdy nie była tak zła, jak dziś. Niedawne trzęsienie ziemi zatrzęsło syryjską gospodarką. Szaleje hiperinflacja. Wielu rodzin nie stać na podstawowe produkty. Ponad 15 milionów osób boryka się z zaspokajaniem bardzo podstawowych potrzeb. Następstwa kataklizmu stały się ogromnym ciężarem dla syryjskiej gospodarki. Syria będzie odbudowywana latami" - mówi Dominik Derlicki, szef misji Caritas Polska w Libanie i Syrii.

Organizacja przypomina, że w wyniku trzęsienia ziemi w Syrii śmierć poniosło ponad 6 tys. osób, a blisko 12 tys. zostało rannych. Straty materialne szacuje się na prawie 6 mld dolarów. Blisko 13 tys. budynków uległo częściowemu lub całkowitemu zniszczeniu. Panuje ogromne bezrobocie, inflacja. Caritas szacuje, że 80% Syryjczyków żyje w skrajnej biedzie za mniej niż 8 zł dziennie.

Pomoc dla potrzebujących Caritas organizuje poprzez program Rodzina Rodzinie. Dociera ona obecnie do 5 tysięcy rodzin na Bliskim Wschodzie – w Syrii, Strefie Gazy, irackim Regionie Kurdystanu i Libanie. Do tej pory na wsparcie w ramach programu Caritas Polska przeznaczyła 79 mln złotych — dodaje Sylwia Hazboun, specjalistka ds. projektów na Bliskim Wschodzie.

"Program Rodzina Rodzinie odpowiada na najpilniejsze potrzeby rodzin. Polega na comiesięcznej pomocy gotówkowej w formie zapomóg oraz na wsparciu dla mikroprzedsiębiorców, którzy mogą dzięki temu wsparciu uniezależnić się od pomocy humanitarnej. Pomagamy rodzinom, które są dotknięte dramatem wojny oraz wszelakich konfliktów, które toczą się na Bliskim Wschodzie. Skutkiem tych konfliktów jest to, że nie mają środków do przeżycia, na jedzenie, na opłacenie rachunków, na posłanie dzieci do szkoły" - wyjaśnia Sylwia Hazboun.

Caritas Polska zachęca do włączenia się w program. Można to zrobić, dokonując wpłaty jednorazowej lub decydując się na comiesięczne wsparcie poprzez stronę www.caritas.pl/rodzina. Można pomóc też przelewem na konto oraz SMS-em o treści RODZINA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł).

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 1 2
3 4 5 6 7 8 9