Rozpoczęła się Kapituła generalna Misjonarzy Afryki

W poniedziałek, 16 maja, w domu generalnym Ojców Białych Misjonarzy Afryki w Rzymie, uroczyście rozpoczęła się 29-ta Kapituła zgromadzenia, które było prekursorem misji katolickich na kontynencie afrykańskim.

Obecna kapituła to czas ewaluacji sześciu ostatnich lat życia misyjnego Zgromadzenia, wyboru nowej rady generalnej oraz zaplanowania działalności misyjnej na przyszłe lata. Zgromadzenie powołał do istnienia w 1868 roku kardynał Karol Lavigerie, ówczesny arcybiskup Algieru i pierwszy prymas Afryki.

Miejsca kardynała Lavigerie

WIARA.PL DODANE 26.11.2020

Miejsca kardynała Lavigerie

​Kard. Karol Lavigerie, założyciel Misjonarzy Afryki i Misjonarek Afryki, dał swoim misjonarzom jasne wytyczne: „Bądźcie apostołami, niczym innym jak apostołami…”!. Poniżej miejsca i pamiątki związane z Kardynałem Lavigerie: dom, w którym mieszkał biskup Lavigerie w Tunisie oraz katedra w miejscu starej Kartaginy wybudowana przez Lavigerie, oraz grób kardynała w domu generalnym Misjonarzy Afryki w Rzymie i pamiątki po nim.

więcej »

Kapituła liczy 40 współbraci (18 narodowości), którzy przybyli z wielu krajów, w których są obecni Misjonarze Afryki. Kapituła potrwa do 19 czerwca br. Jako metodę Kapituły wybrano See-Judge-Act (Widzieć-Ocenić-Działać).

Rozpoczęła się Kapituła generalna Misjonarzy Afryki   Msza św. w kaplicy Domu Generalnego Ojców Białych, celebruje abp Michael Fitzgerald MAfr, kardynał.

Pierwszy etap odbył się na poziomie każdej wspólnoty Misjonarzy Afryki, którego synteza została przygotowana przez każdą Prowincję. Etap rozeznania jest powierzony Kapitule Generalnej, która opracuje główne linie działalności misjonarzy na niedaleką przyszłość.

Ostatnia część, dotycząca konkretnego działania zostanie opracowana w poszczególnych prowincjach w zależności od potrzeb i kontekstu misyjnego.

Rozpoczęła się Kapituła generalna Misjonarzy Afryki   Reprezentanci prowincji Afryki Zachodniej, z lewej o. Paweł Hulecki MAfr

Wśród uczestników jest również Polak, o. Pawel Hulecki jako reprezentant prowincji Afryki Zachodniej, w której skład wchodzi Mauretania, Mali, Burkina Faso, Wybrzeże Kości Słoniowej, Niger i Togo.

Polska strona zgromadzenia: misjonarzeafryki.org

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6