Chcemy ubogacić się nawzajem

Wkład zakonów żeńskich w proces synodalny będzie głównym tematem XXII Zgromadzenia Międzynarodowej Unii Przełożonych Generalnych zgromadzeń żeńskich, które odbędzie się w przyszłym tygodniu w Rzymie.

Jest wiele sposobów realizacji synodalności w żeńskim życiu zakonnym. Spotkanie będzie okazją do wzajemnego słuchania, rozeznawania i dialogu w stylu synodalnym wychodząc od poczucia ludzkiej kruchości, którą oświeca i wzmacnia Duch Święty. Mówi s. Jolanta Kafka, przełożona generalna Misjonarek Klaretynek, przewodnicząca Międzynarodowej Unii Przełożonych Generalnych zgromadzeń żeńskich:

„Międzynarodowa Unia Przełożonych Generalnych zgromadzeń żeńskich raz na trzy lata zbiera się w Rzymie na swoim zgromadzeniu plenarnym gromadząc przełożone generalne z całego świata. Jest to z jednej strony moment wymiany doświadczeń, tego co przeżyłyśmy przez ostatnie trzy lata, w jaki sposób chcemy ubogacić się nawzajem dzieląc się doświadczeniem, ale też pogłębić to, co dzisiaj dzieje się w Kościele, to co dzieje się dzisiaj w świecie oraz zastanowić się, w jaki sposób życie zakonne może odpowiedzieć na te wyzwania – zaznacza s. Jolanta Kafka.

– Robimy to w kontekście Synodu, dlatego też najpierw same chcemy pogłębić duchowość Synodu i w jaki sposób życie zakonne również zastanawia się nad swoimi formami i w jaki sposób możemy w łączyć się w życie Kościoła i ubogacić drogę synodalną poprzez uczestniczenie i poprzez wymianę charyzmatów i służby.“

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10