Pokojowa kampania „Milion dzieci modli się na różańcu”

Swój udział potwierdziło ponad 50 krajów, w tym Birma, Afganistan, Sudan Południowy, Zambia, DRK, Liban, Ekwador, Peru, Kazachstan oraz Bośnia i Hercegowina.

Rusza kampania „Milion dzieci modli się na różańcu”. Inicjatywa organizowana jest od 16 lat przez papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN). W modlitwie weźmie udział ponad 180 tys. dzieci na całym świecie. „Różaniec jest jedynym źródłem siły fizycznej i psychicznej dla naszych mieszkańców” – powiedział lider jednej ze wspólnot w Birmie.

Organizatorzy zapewniają, że liczba przesłanych zgłoszeń o koordynacji akcji w lokalnych wspólnotach, diecezjach, misjach i parafii pozwala mieć nadzieję, że oficjalna liczba uczestników będzie wyższa niż w zeszłym roku. Swój udział potwierdziło ponad 50 krajów, w tym Birma, Afganistan, Sudan Południowy, Zambia, DRK, Liban, Ekwador, Peru, Kazachstan oraz Bośnia i Hercegowina.

Modlitwa może przynieść pocieszenie i dać nadzieję cierpiącym w rejonach, gdzie pokój jest zakłócany przez wojny i prześladowania. Jeden z lokalnych liderów kościoła w Birmie, który ze względów bezpieczeństwa poprosił o anonimowość, wystosował specjalne przesłanie, w którym dziękuje za modlitwę i prosi o jej kontynuowanie, zachęcając proboszczów do organizacji wspólnej modlitwy w parafiach. W komunikacie napisał: „Sytuacja jest zła od wielu miesięcy. Wszystkie wioski są zamknięte z powodu pandemii. Codzienna modlitwa różańcowa jest jedynym źródłem siły fizycznej i psychicznej dla naszych mieszkańców. Jestem wdzięczny za wszelkie troski, miłość, życzliwość i hojne wsparcie”.

Pomysł akcji „Milion dzieci odmawiających różaniec” narodził się w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas. Podczas gdy kilkoro dzieci odmawiało różaniec w przydrożnej kapliczce, niektóre z obecnych tam kobiet przeżyły głębokie doświadczenie obecności Matki Bożej. To przywołało u nich wspomnienie słów św. Ojca Pio, który widząc grupę dzieci odmawiających różaniec powiedział: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmieni”. Spontaniczna modliwa szybko rozprzestrzeniła się w kampanię promowaną na całym świecie, a Pomoc Kościołowi w Potrzebie przejęła organizację całego wydarzenia przed dwoma laty.

Akcja odbywa się 18 października, w święto św. Łukasza, którego Ewangelia mówi o dzieciństwie Jezusa. Materiały modlitewne do kampanii są dostępne w 27 językach, w tym arabskim i hausa w Afryce Zachodniej. W tym roku inicjatywa skupia się wokół świętego Józefa, z cytatami z Apostolskiego Papieża Franciszka Patris Corde („Z serca Ojca”). Tegoroczna inicjatywa jest wspierana przez Światową Sieć Modlitwy Papieża, Światowy Apostolat Fatimski i sanktuarium maryjne w Fatimie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8