Francja – biskupi wzywają do odnowy eucharystycznej

Konferencja Episkopatu Francji, w reakcji na Motu proprio „Traditionis custodes” papieża Franciszka, zachęcili duszpasterzy i wiernych do autentycznej odnowy eucharystycznej.

Na swej stronie internetowej zamieściła komunikat w tej sprawie, szczególnie żywej w ich Kościele lokalnym. Francuscy biskupi pragną wyrazić uznanie wiernym i ich duszpasterzom celebrującym zazwyczaj Eucharystię według Mszału Jana XXIII, szacunek dla duchowej gorliwości tych wiernych oraz determinację do wspólnego kontynuowania misji, w komunii Kościoła i zgodnie z obowiązującymi normami.

„Każdemu biskupowi będzie leżało na sercu wyzwania opisane przez Ojca Świętego, aby sprostać odpowiedzialności, o której się jemu przypomina w sprawiedliwości, miłości, trosce o wszystkich i o każdego, w służbie liturgii i jedności Kościoła. Będzie to czynione na drodze dialogu i będzie wymagało czasu.

Motu proprio «Traditionis custodes» i list Ojca Świętego do biskupów, który je wprowadza, są wymagającym wezwaniem dla całego Kościoła do autentycznej odnowy eucharystycznej. Nikt nie może się z niego zwolnić.

Biskupi przyzywają Ducha Świętego, aby Eucharystia, «źródło i szczyt życia chrześcijańskiego», ofiara Pana i pamiątka Jego męki i zmartwychwstania, była miejscem, z którego Kościół każdego dnia czerpie siły, by stawać się tym, kim jest: «w Chrystusie jakby sakramentem, czyli znakiem i narzędziem wewnętrznego zjednoczenia z Bogiem i jedności całego rodzaju ludzkiego”. (Lumen gentium 1)»” – czytamy w komunikacie francuskich biskupów.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8