Papież do nowego generała franciszkanów

Papież przesłał telegram gratulacyjny nowemu generałowi franciszkanów. Został nim Włoch o. Massimo Fusarelli. Franciszek zapewnia go o swej modlitwie i błogosławieństwie, aby Pan Bóg towarzyszył mu i strzegł go w wypełnianiu jego posługi, a św. Franciszek był dla niego źródłem otuchy w kierowaniu jego braćmi.

Nowy generał Zakonu Braci Mniejszych ma 58 lat, pochodzi z Rzymu, jest patrologiem. Wykładał na Papieskim Ateneum Antonianum, zajmował się duszpasterstwem młodzieży i powołań oraz formacją franciszkanów. Angażował się również w posługę charytatywną na peryferiach Rzymu oraz wśród ofiar trzęsienia ziemi w Amatrice.

Capitolo Generale OFM 2021 Greetings from the new Minister GeneralFr. Massimo Fusarelli

Dzięki temu – jak powiedział Radiu Watykańskiemu – nauczył się zyskiwać lepszy kontakt z rzeczywistością i będzie starał się z tego korzystać również jako generał franciszkanów.  Komentując papieski telegram, przyznał, że nie spodziewał się osobistych życzeń od Ojca Świętego.

„Przede wszystkim była to dla mnie wielka niespodzianka. O telegramie dowiedziałem się z watykańskich mediów, z Radia Watykańskiego. Dopiero potem otrzymałem go osobiście. Fakt, że został on skierowany imiennie do mnie, jest dla mnie źródłem wielkiej radości i umocnieniem. Jest to kilka słów, ale bardzo prawdziwych, bez biurokracji. Również dla moich współbraci uczestniczących w kapitule był to znak uwagi i troski, którą odbieramy bardzo pozytywnie. Dzięki temu czujemy się w jedności z Papieżem, z Kościołem powszechnym, a także gotowi odpowiedzieć na wezwanie Kościoła, wyjść na zewnątrz i głosić Ewangelię dzisiaj we wszystkich realiach, w których żyjemy. A jesteśmy obecni w 60 krajach świata i to tam mamy robić ten krok na przód, na tysiąc różnych sposobów. Zdajemy sobie sprawę, że Papież pomyślał o nas będąc jeszcze w szpitalu, podczas rekonwalescencji. To sprawia, że jeszcze bardziej go kochamy.“

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8