I Ogólnopolskie Forum Charis

W Łodzi odbyło się I Ogólnopolskie Forum Charis zrzeszające wspólnoty charyzmatyczne z całej Polski. Uczestnicy rozmawiali między innymi o jedności oraz pomocy potrzebującym w Kościele.

Chociaż Krajowa Służba Komunii Charis Polska powstała przed 1,5 roku dopiero teraz miała okazję po raz pierwszy spotkać się na żywo. Głównym celem wydarzenia w Łodzi była więc wspólna modlitwa i wsłuchiwanie się w głos Ducha Świętego – mówi Antoni Tompolski z Charis Polska. Podkreśla, że „Papież Franciszek powołał Charis ponieważ widział, że Duch Święty tak prowadzi Kościół, aby teraz powstała jedna służba komunii dla całej Odnowy Charyzmatycznej”.

Słowo do zgromadzonych w kościele ojców jezuitów skierował włoski kardynał Raniero Cantalamessa, kaznodzieja Domu Papieskiego: „Katolicka Odnowa Charyzmatyczna jest strumieniem łaski dla całego Kościoła. Uniżając samego siebie i stając się posłusznym aż do śmierci – tylko w ten sposób możemy pomóc szerzyć Ducha Świętego w Kościele”.

W panelach dyskusyjnych uczestnicy zastanawiali się między innymi nad poczuciem jedności, którą daje Duch Święty. Kulminacyjnym punktem była wieczorna Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem arcybiskupa łódzkiego Grzegorza Rysia. W homilii podkreślił, że „wydarzenie, którego byliśmy świadkiem jest obrazem Kościoła, jest wydarzeniem, w którym wszyscy musimy się zobaczyć odnaleźć. Łódź z dzisiejszej Ewangelii jest obrazem Kościoła. Przeciwieństwem wiary jest strach, wynika on z tego, że uczniowie nie odnajdują pokoju w obecności Jezusa, który jest przy nich”.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10