Knock w randze Międzynarodowego Sanktuarium

Papież zdecydował o podniesieniu Sanktuarium Matki Bożej z Knock w Irlandii do rangi Międzynarodowego Sanktuarium Szczególnej Pobożności Eucharystycznej i Maryjnej.

Historia tego miejsca sięga 21 sierpnia 1879 roku, kiedy to Najświętsza Maryja Panna, wraz ze świętym Józefem i św. Janem Apostołem ukazała się kilku mieszkańcom wioski Knock. Franciszek zauważył, że w tym objawieniu Maryja nie wypowiada ani jednego słowa, ale to milczenie jest bardzo wyrazistym językiem.

Ojciec Święty zwrócił uwagę, że jest to milczenie wobec tajemnicy nie oznacza rezygnacji z jej rozumienia, ale jest ono wspierane i ożywiane miłością Jezusa, który ofiarował samego siebie w ofierze dla zbawienia ludzkości. Jest to milczenie wobec wielkiej tajemnicy miłości, która nie znajduje innej odpowiedzi niż ta wyrażająca się w ufnym powierzeniu się woli miłosiernego Ojca. Franciszek zaznaczył, że podniesienie świątyni w Knock do rangi Międzynarodowego Sanktuarium wiąże się ze szczególną odpowiedzialnością.

„Zobowiązujecie się, że będziecie z szeroko otwartymi ramionami witali każdego pielgrzyma, który przybywa do was z każdego zakątka świata, nie żądając od niego niczego, lecz uznając go jedynie za brata lub siostrę, którzy pragną dzielić to samo doświadczenie modlitwy we wspólnym braterstwie – podkreślił Papież. – Niech wasza gościnność będzie połączona z miłością i stanie się skutecznym świadectwem serca, które otwiera się na przyjęcie Słowa Bożego i łaski Ducha Świętego, obdarzającego mocą. Niech tajemnica Eucharystii, która jednoczy nas w komunii ze Zmartwychwstałym Panem i ze sobą nawzajem, będzie zawsze wsparciem w wiernym przeżywaniu naszego powołania do bycia «uczniami-misjonarzami», podobnie jak Dziewica Maryja, która stała się pielgrzymką Ewangelii swego Syna. Niech Ona nas chroni i pociesza swoim miłosiernym obliczem.“

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10