Nowa strona internetowa poświęcona encyklice Fratelli Tutti

Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka uruchomiła dzisiaj nową stronę internetową poświęconą encyklice Fratelli Tutti.

W tej chwili jest ona dostępna w trzech językach: włoskim, angielskim i hiszpańskim. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona także strona w języku polskim oraz w innych językach. Można się z nią zapoznać wchodząc na stronę główną Dykasterii: www.humandevelopment.va, a także na bezpośredni adres www.fratellitutti.va.

Strona została stworzona we współpracy z Dykasterią ds. Komunikacji. Ma na celu rozpowszechnianie przesłania o braterstwie i przyjaźni społecznej w sposób całościowy, pogłębiając i udostępniając wszystkie najważniejsze treści obecne w Encyklice oraz nauczaniu Ojca Świętego. Menu strony głównej, które w swojej kolorystyce przypomina pomarańczowe papierowe wydanie Encykliki, jest podzielone na sekcje, stale aktualizowane: „Fratelli Tutti”, z ogólnym wprowadzeniem; „Encyklika”, gdzie można pobrać tekst w dostępnych językach i przejrzeć nagranie wideo z konferencji prezentującej dokument w dniu 4 października, "Refleksje", które zawierają komentarze i analizy poszczególnych działów Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, reprezentantów Kościołów lokalnych, przedstawicieli organizacji międzynarodowych, środowisk zakonnych i innych; a także międzynarodowych ekspertów.

W dalszej kolejności znajduje się sekcja: "Aktualności", w których prezentowane są artykuły dziennikarskie, filmy i wywiady związane z encykliką; "Zasoby", które gromadzą infografie i inne materiały do pogłębionego studium i refleksji, takie jak "Modlitwa do Stwórcy" ułożona specjalnie dla Encykliki. Wreszcie, strony zawierają multimedialny link do kanału społecznościowego Twittera, który umożliwia bezpośrednie dzielenie się interesującymi sekcjami. Ważne okno w sekcji "Aktualności" poświęcone jest bezpośredniemu odnośnikowi do najnowszych wiadomości z Watykanu, dostosowanemu stylistycznie do wyglądu strony.

Trwają prace nad rozszerzeniem ilości języków, w których będą dostępne różne treści, a także nad sekcją, w której znajdą się filmy wideo z prezentacji Encykliki (niektóre z nich są już widoczne na Youtube w playliście "Fratelli tutti"), a także nad przestrzenią do dzielenia się wkładem Kościołów lokalnych, organizacji, stowarzyszeń i wspólnot religijnych, ale nie tylko, jak na przykład "Inicjatywy" mające na celu realizację przesłania dokumentu.

Vatican IHD ENGLISH-Video Fratelli tutti
«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11