Green and Blue

Dziś prawdziwa „ekologia mediów” jest „coraz bardziej potrzebna i pilna”. „Nie możemy patrzeć w drugą stronę”, powiedział Papież Franciszek. Dlatego pojawiła się nowa inicjatywa „Green and Blue” – gazeta o ekologii, dostępna w sieci.

„Niszczenie różnorodności biologicznej, przerażający wzrost ilości katastrof klimatycznych, wpływ pandemii; to wszystko dotyka głównie najbiedniejszych i najsłabszych. Należy przeanalizować te oznaki zagrożenia. Nie możemy już dłużej patrzeć w drugą stronę”: jest to fragment przesłania, które Papież Franciszek skierował do „Green and Blue”, nowej inicjatywy redakcyjnej grupy Gedi. Nowa gazeta, dostępna w sieci oraz we włoskich kioskach również za pośrednictwem dzienników (Repubblica, La Stampa, Il Secolo XIX), stanowi bogaty zbiór informacji, badań, wywiadów i pogłębionych analiz w dziedzinie ochrony środowiska oraz ich zastosowań gospodarczych i przemysłowych. „Zachęcam specjalistów ds. informacji – napisał Papież – do pochylenia się nad relacjami między losem człowieka a środowiskiem naturalnym”. Dziennikarze w rzeczywistości „mogą znacznie przyczynić się do wzmocnienia pozycji obywateli, którzy prowadzą działalność społeczną, przedsiębiorców oraz zajmujących się gospodarką i finansami, w celu pilnego i zdecydowanego ekologicznego nawrócenia”.

Papież stawia więc na „dziennikarstwo wysokiej jakości, szanujące zawsze godność ludzi, poczynając od tych, którzy cierpią najbardziej” i zachęca do „nowych sposobów rozumienia gospodarki i postępu, walki z wszelką formą marginalizacji, proponowania modeli współistnienia opartych na altruizmie i szacunku dla naturalnego środowiska”. Nowy model gospodarczy powinien iść w kierunku „rozwoju ludzkiego, gospodarczego, społecznego i politycznego”. Sprawiedliwy i zrównoważony styl życia, ochrona środowiska, wystarczająca ilość żywności i wody dla wszystkich – podkreślił Papież – są „podstawą, na której można budować zdrową, dostatnią, solidarną przyszłość dla całej ludzkości”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAPIEŻ, ŚWIAT

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8