Beatyfikacja 18-letniej Chiary Badano

Kościół ma nową błogosławioną. W sanktuarium Matki Bożej Miłości pod Rzymem wyniesiona została do chwały ołtarzy Chiara Badano z Ruchu Focolari. Beatyfikacji przewodniczył w imieniu Papieża prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, abp Angelo Amato.

Nowa błogosławiona zmarła na raka kości 7 października 1990 r. w miejscowości Sassello w Ligurii na północy Włoch, nie ukończywszy jeszcze 19. roku życia. Urodziła się tam 29 października 1971 r. jako jedyne, wyczekiwane przez 11 lat dziecko. Wzrastała w atmosferze głębokiej miłości i żywej wiary. Z Ruchem Focolari zetknęła się, mając zaledwie 9 lat. Nigdy osobiście nie spotkała jego założycielki, swej imienniczki Chiary Lubich, ale miała z nią kontakt listowny. Założycielka Ruchu nazwała ją „Chiara Luce”, czyli „jasne światło” lub „Klara światło”.

Bł. Chiara Badano starała się kochać Jezusa w każdym napotkanym człowieku. Przekazywała swe pieniądze potrzebującym dzieciom w Afryce, marząc, że kiedyś wyjedzie jako lekarka na misje. Z czasem czuła się coraz bardziej odpowiedzialna za niewierzących. Była piękna, uprawiała sport. Mając 17 lat, podczas gry w tenisa odczuła ostry ból ramienia. Tak zaczęła się coraz boleśniejsza choroba. Diagnoza była nieubłagana: nowotwór kości z przerzutami. Chiara jednak przyjęła ją z pełnym zawierzeniem, uznając, że choroba daje jej lepszy niż dotąd kontakt z Bogiem. Nie utraciła radości życia. Przed śmiercią wyraziła zgodę na użycie jej rogówek do przeszczepów. Tylko one się do tego nadawały, nie będąc dotknięte przerzutami raka.

«« | « | 1 | » | »»
 • Maciek+
  25.09.2010 20:20
  Dziękuję Ci Boże za tę Świętą Młodą Kobietę, pełną Twego Światła Dziewczynę...
  Dziękuję Ci, że przychodzisz do nas właśnie w takich ludziach...
  Błogosławiona, szczęśliwa Chiaro, wspieraj nas swoimi modlitwami...
 • Anna
  26.09.2010 02:53
  Dzięki Ci Panie za tę młodą, dojrzałą, rozpaloną Ogniem Twojej Miłości Dziewczynę.
  Dziękuję Ci za Jej mężną, pełną zasłuchania w Twoje Słowo postawę, które uwidaczniało się w Jej postawach i bardzo konkretnych czynach.
  Dziękuję Ci Jezu za Jej życie, pełną heroizmu postawę...
  Błogosławiona Chiaro ukazuj mi każdego dnia jak mam ukazywać Jezusa wszystkim do których mnie posyłasz.
  Naucz mnie podarować Go innym.
  Chiaro Luce módl się za nami!
 • Kasia
  05.06.2011 00:10
  Postawa Tej młodziutkiej i pięknej dziewczyny zachwyca dojrzałością i radosną zgodą na wolę Boga. Błogosławiona Chiaro, córko Boga, módl się za nami, abyśmy umieli każdego dnia wybierać Boga.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10