Wobec koronawirusa wystarczy mu... gitara

Kuriozalny apel pewnego pastora: „Panie i panowie! Ten koronawirus nie powinien was niepokoić".

Pomiędzy informacjami o rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa, można natrafić i na kuriozalne, jak ta, której bohaterem jest kenijski pastor James Ng’ang’a, założyciel Neno Evangelism Centre, zboru który ma swój kościół w stolicy kraju, Nairobi.

Ng’ang’a twierdzi, że wystarcza mu jego gitara, aby błagać Boga o uleczenie osób zakażonych koronawirusem.

Jego apel przytaczają kenijskiej media: „Panie i panowie! Ten koronawirus nie powinien was niepokoić. Gdyby rząd kenijski lub światowy mi pozwolił, poprosiłbym o skierowanie do mnie pacjentów z pozytywnym wynikiem Covid-19. Następnie zamknąłbym się z nimi w pokoju, a jedynym warunkiem z ich strony byłoby uwierzenie w Chrystusa. Nie potrzebowałbym nawet rękawiczek. Grałbym na mej gitarze "hakuna Mungu mwingine kama wewe" (w suahili: "Nie ma Boga jak Ty"- red., poniżej w innym wykonaniu) i bylibyście zaskoczeni, jak Bóg czyniłby cuda”.

Mchungaji na Mwalimu Joseph Mbofu HAKUNA MUNGU KAMA WEWEEEEE

Kaznodzieja dodał, że tylko Bóg ma władzę na wirusem. Ng’ang’a, który jest dość kontrowersyjną postacią w Kenii, wyraził też wątpliwości co do zdolności Kenii do walki z koronawirusem.

W nagraniu wideo, krążącym w Internecie, stwierdził, iż ironią losu jest, że władze Kenii twierdzą, iż ​​są przygotowane do walki z wirusem, podczas gdy światowe mocarstwa walczą o jego powstrzymanie.

„Kenia twierdzi, że ​​jest gotowa poradzić sobie z tą chorobą? Czy jesteście lepsi od Ameryki? Inne kraje, jeszcze tego nie rozgryzły. Jesteście gotowi? A czy poradziliście sobie z rakiem, HIV, AIDS, niewydolnością nerek?".

Odnoście kwarantanny, jaka została wprowadzona w Kenii, pastor uważa, że będzie nieskuteczna, jeśli wirus już tam jest. 

Przypadek Ng’ang’a i jego apel w związku z koronawirusem to oczywiście kuriozum. Obok członków jego społeczności wyznaniowej, nie brak i komentarzy, iż "mówi, to co, ludzie chcą słyszeć".  

W Kenii na dzień 1 kwietnia było 81 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Od początku pojawienia się COVID-19 monitorowano 1675 osób mających bliski kontakt z zakażonymi. 706 zostało zwolnionych po ukończeniu 14-dniowego okresu obserwacji.

Obecnie kenijskie ministerstwo zdrowia monitoruje 969 osób, które miały bliski kontakt z potwierdzonymi przypadkami.

Sytuacja poza stolicą, zwłaszcza na wsiach pozostaje niewiadomą. Wg. naszego źródła w Kenii, w związku z pandemią i jej skutkami w życiu społecznym, "tam już jest dramat. O tym nic nie ma w statystykach, ani o zamieszkach w slamsach, ani o rabunkach. Co noc słyszymy strzały".

Więcej o sytuacji w Kenii w związku z koronawirusem, "z pierwszej ręki", w przyszłym tygodniu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6