Dziś pod nazwą "Z serca za serce" ruszyła niezwykła akcja, która jest kampanią wdzięczności dzieci i młodzieży bohaterom walki z koronawirusem. Inicjatorem jest Zespół Szkół Salezjańskich "Don Bosco" we Wrocławiu. W imieniu organizatorów, jak i swoim zapraszamy do włączenia się w inicjatywę. Na czym ona polega?
Kampania "Z serca za serce" zrodziła się w gronie pedagogicznym Zespołu Szkół Salezjańskich "Don Bosco" we Wrocławiu i jest otwartą propozycją oraz okazją do wyrażenia wdzięczności walczącym z pandemią przez dzieci i młodzież. Inicjatywa ma charakter międzynarodowy.
Skąd pomysł? Ksiądz Jerzy Babiak, dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich, podkreśla, że wszyscy wiemy, jak wielkie jest poświęcenie tych, którzy poprzez heroiczną pracę, czas, poświęcenie siebie i ratowanie ludzkiego życia walczą z pandemią koronawirusa. - Za to serce z serca pragniemy dziękować. Ci ludzie - lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz osoby należące do służb medycznych i sanitarno-epidemiologicznych - są niekwestionowanymi bohaterami tych czasów - mówi.
Jak można się włączyć do inicjatywy? - Na publicznej grupie "Z serca za serce" na Facebooku każdy może umieścić rysunek, komiks, dowolną formę graficzną, zdjęcie, film, piosenkę, wiersz wyrażające wdzięczność zrodzoną w sercu dla osób z frontu walki z wirusem. Prosimy, aby każdy wpis był oznaczony hasztagiem #zSERCAzaSERCE. Należy również pamiętać, że każdy post podlega weryfikacji administratora grupy. Zachęcamy także, by polecić kampanię innym - dodaje ks. Babiak. Jej przesłanie zostało przetłumaczone na 7 języków, a w jej promocję zaangażowali się również misjonarze salezjańscy, np. w Liberii.
- Ta facebookowa grupa ma też na celu uświadomić dzieciom i młodzieży, jak ważną rolę odgrywają służby medyczne i ratownicze w naszym kraju, uwrażliwić ich na tę rolę, wzmocnić postawę empatii, pokazać, jak w chwilach kryzysu, takich jak pandemia, te zawody są nieocenione. Dzięki własnej twórczości dzieciom i młodzieży będzie łatwiej rozumieć codzienny trud i zmagania ludzi, którzy te zawody reprezentują - wyjaśnia szkolna psycholog Marta Kowal.
Piotr Olszewski, uczeń drugiej klasy liceum w ZSS "Don Bosco" podkreśla, że dzieci i młodzież mają świadomość, iż koronawirus to realne zagrożenie dla życia wielu ludzi. - Lekarze, pielęgniarki i służby medyczne narażają własne życie, aby zająć się chorymi, prowadzić badania i ostatecznie zwyciężyć chorobę. Przez akcję "Z serca za serce" możemy pokazać, że widzimy to poświęcenie i okazać naszą wdzięczność wobec tych, którzy pracują dla naszego dobra. Z serca dziękujemy... za serce, które wkładacie w swoją pracę - zaznacza.
Zachęcamy zwłaszcza dyrektorów szkół i nauczycieli do włączenia się w promocję kampanii "Z serca za serce".
Patronat nad akcją objął Salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu" we Wrocławiu.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Życzenia bożonarodzeniowe przewodniczącego polskiego episkopatu.
Jałmużnik Papieski pojechał z pomocą na Ukrainę dziewiąty raz od wybuchu wojny.
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Kościele katolickim na świecie.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.