Dzień Życia w Hiszpanii pod hasłem „Siewcy nadziei”

W Hiszpanii Dzień Życia przebiega pod hasłem „Siewcy nadziei”. To tytuł dokumentu, który episkopat zaprezentował w grudniu ubiegłego roku. Dotyczy on przyjęcia, ochrony i towarzyszenia na ostatnim etapie życia.

„Celebracja Wcielenia naszego Pana Jezusa Chrystusa ma w tym roku szczególną motywację. W obecnych okolicznościach jako chrześcijanie powinniśmy być w naszym środowisku – słowem i czynem – siewcami nadziei, pokoju i radości. Jest powód, aby nie stracić głębokiej radości i nadziei: «Pan jest z Tobą»” – czytamy w przesłaniu biskupów.

Dla rodzin jest to „czas, aby troszczyć się wzajemnie o siebie i praktykować miłosierdzie w rodzinie i wobec najbliższych rozpoczynając od dzieła miłosierdzia, które nazywa się «znosić cierpliwie wady bliźniego»”.

Szczególnie kapłani są siewcami nadziei, przede wszystkim dla najbardziej potrzebujących. „Kapłan, podobnie jak Jezus Chrystus, nie może uciec ani schować się przed krzyżem, ale ukazuje społeczeństwu, że Kościół także opowiada się razem z nim za życiem”.

Dzięki osobom zakonnym i tak wielu ludziom, dzięki którym można prowadzić działalność charytatywną w czasie pandemii, nie ma „wykluczonych”. Jest „Kościół, który troszczy się o to, by nikt nie był opuszczony ani wykluczony z listy braci”.

Ponadto podczas tego Dnia Życia „musimy pamiętać o całym personelu medycznym, który poprzez swoje oddanie i dobrą pracę zasiewa nadzieję”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9