Nowenna o ochronę przed epidemią

Za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego, będzie odmawiana codziennie przez wspólnotę księży marianów z Góry kalwarii, od środy, 25 marca.

Rozpoczęcie nowenny w Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach przy jego grobie w dzień Zwiastowania Pańskiego 25 marca Mszą św. o godzinie 20:00. Nowenna odmawiana będzie codziennie o godz 20:30 przez wspólnotę księży marianów z Góry Kalwarii do dnia 2 kwietnia. Msza święta i nowenna będą sprawowane “sine populo“, bez udziału wiernych w świątyni, dlatego  prosimy o duchową łączność w tym czasie. Czynimy starania, aby Msza św. i modlitwa nowennowa była transmitowana na żywo w internecie na stronie www.papczynski.pl i na Facebooku.

Święty ojciec Stanisław Papczyński – opiekun w czasie zagrożenia epidemią koronawirusa (COVID-19)

Ojciec Stanisław żył w czasach szerzących się epidemii, wojen i głodu, których tragicznych skutków wiele razy doświadczył. Zawsze jednak Jego ufność w Bożą Opatrzność i modlitwy zanoszone do Boga ocalały od nieszczęść jego i tych, za których się modlił.

Tak było we Lwowie, kiedy mając kilkanaście lat śmiertelnie zachorował. Znalazł się jako bezdomny na ulicy, gdzie groziła mu pewna śmierć. Wznosił modlitwy o ratunek i został  wysłuchany i ocalony. Zaopiekował się nim pewien nieznajomy człowiek, który go przyodział, nakarmił i opatrzył mu rany. Święty Stanisław dostrzegł w tym mężczyźnie postać św. Rafała Archanioła, którego imię w tłumaczeniu znaczy „Bóg uzdrawia”.  Skutków epidemii doświadczył również w Podolińcu, gdzie zamknięto szkołę, do której uczęszczał, a on dzięki opiece Bożej wrócił zdrowy do domu.

Później sam pracując w Wieczerniku na Mariankach modlił się za chorych i umierających, którzy dzięki jego wstawienniczym modlitwom odzyskiwali życie i zdrowie. W Wieczerniku dokonał się cud wskrzeszenia martwej dziewczynki, za którą św. ojciec Stanisław sprawował Mszę św. Jego modlitwa miała moc oddalania nieszczęść np. kiedy do Nowej Jerozolimy (dzisiejszej Góry Kalwarii) zbliżała się niebezpieczna i gwałtowna burza po modlitwie ojca Stanisława niebo natychmiast się rozpogodziło.

Po śmierci także przychodzi z pomocą tym, których życie i zdrowie jest zagrożone m.in. za jego przyczyna w cudowny sposób uzdrowiona została kobieta, która znalazła się w stanie agonii. Wstawiennictwu ojca Stanisława zawdzięczamy ocalenie stacji Drogi Krzyżowej, ołtarza polowego i Wieczernika od skutków huraganu w 2016 roku, kiedy wiatr wyrwał z korzeniami 17 drzew.

Dzisiaj, kiedy doświadczamy zagrożenia nieprzewidywalną epidemią koronawirusa (COVID-19), chcemy zwrócić się do sprawdzonego patrona i opiekuna jakim jest święty ojciec Stanisław. Jako, że najskuteczniejszą formą modlitwy za jego przyczyną jest nowenna, dlatego zachęcamy wszystkich czcicieli św. ojca Stanisława do zjednoczenie się w nowennie o ustanie i oddalenie epidemii koronawirusa (COVID-19) od naszych rodzin, od nas samych, od naszych miast, od Polski i od całego świata. Chcemy Go prosić o wstawiennictwo i pomoc w zrozumieniu i właściwym odczytaniu tragicznych wydarzeń których jesteśmy świadkami.

WSD Marianie Ojciec Stanisław Papczyński patron naszych czasów
«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11