Nie można rozdzielać nawrócenia od służby

Papież Franciszek pisze o tym w przesłaniu na rozpoczynającą się w Środę Popielcową w Brazylii kolejną Kampanię Braterstwa. W tym roku poświęcona jest ona wartości życia i naszej odpowiedzialności za jego ochronę, a jej celem jest uwrażliwienie na potrzebujących.

Papież przypomina, że życie jest darem, o który trzeba nieustannie dbać. „Szczególnie wobec narastania cierpienia jesteśmy wezwani do bycia Kościołem Miłosiernego Samarytanina, bo tylko wtedy będziemy w stanie przezwyciężyć globalizację obojętności” – pisze Ojciec Święty.

Patronką tegorocznej Kampanii Braterstwa jest św. siostra Irmã Dulce, kanonizowana pod koniec ub. r. przez Papieża Franciszka. Zajmowała się najuboższymi i już za życia nazywana była „Dobrym Aniołem z Bahii”.

Tegoroczna Kampania Braterstwa ma na celu poruszyć wrażliwość nie tylko katolików, ale całego społeczeństwa, aby w różnych okolicznościach i sytuacjach podejmować wysiłek na rzecz ochrony życia. Materiały duszpasterskie rozprowadzane do wszystkich parafii i wspólnot, opierając się na przypowieści o Miłosiernym Samarytaninie (Łk. 10, 33-34) mają na celu uwrażliwić nasze spojrzenie, aby tak jak on widząc potrzebującego, odczuć współczucie i zatroszczyć się o bliźniego.

Przez okres Wielkiego Postu wierni spotykać się będą w grupach rodzin, aby wspólnie rozważać tematykę Kampanii i wyciągać konkretne wnioski w odniesieniu do tylu istnień ludzkich dotkniętych biedą, chorobą, oczekujących na braterski gest i konkretne wsparcie. „Poprzez różnorodne akcje wielkopostne tutejszy Kościół będzie starał się dostrzec, gdzie życie zostało zaniedbane i wymaga interwencji ewangelicznej ze względu na nawrócone serce mocą Słowa Bożego” – podkreśla ks. Patriky Samuel Batista – sekretarz wykonawczy kampanii realizowanych przez tutejszy episkopat.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11