Ukazywał piękno chrześcijaństwa

Wspominamy założyciela ruchu Comunione e Liberazione.

„Kto raz spotkał się z jego głębokim, ale jednocześnie łagodnym spojrzeniem, które przeszywało duszę, nigdy tego nie zapomni, nosi je ciągle w swoim sercu. To tak, jak gdyby w tym spojrzeniu zobaczyć Jezusa. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, w chwilach strachu, zniechęcenia, potrzebujemy takiego spojrzenia”. Tak o założycielu ruchu Comunione e Liberazione (Komunia i Wyzwolenie) ks. Luigim Giussanim mówi jego następca ks. Julián Carrón. 20 lutego minęła 15. rocznica śmierci ks. Giussaniego, który zmarł w 83. roku swego życia.

Ks. Julián Carrón wspominając założyciela ruchu Comunione e Liberazione podkreślił jego niezwykły model wychowawczy, który nie tyle polegał na przekonywaniu do swojej racji, ale na ukazywaniu piękna przekazywanego przesłania, które fascynuje i pociąga.

Zafascynował nas chrześcijańskim życiem

„Największym dziedzictwem pozostawionym przez niego jest wprowadzenie nas w doświadczenie wiary i życia chrześcijańskiego, które nas zafascynowało i nie przestaje fascynować. Im bardziej żyjemy tym zachwytem w tych czasach, tak dramatycznych i pogmatwanych, tym bardziej jesteśmy wdzięczni za ten model wychowawczy, w który nas wprowadził, jak gdyby antycypując sytuacje wielokulturowości, których dziś doświadczamy – stwierdził w wywiadzie dla Radia Watykańskiego ks. Julián Carrón. – W nich bowiem jedyną możliwością zainteresowania kogoś wiarą jest znalezienie czegoś, co go w niej zachwyci, aby móc jeszcze bardziej tym żyć. Dlatego im bardziej mija czas, tym bardziej jesteśmy wdzięczni za tę łaskę, którą otrzymaliśmy.“

Ruch Comunione e Liberazione powstał w latach ’50 ubiegłego stulecia w Mediolanie we Włoszech. Dziś obecny jest w 90 krajach świata.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11