SMS-owe medytacje dla pielgrzymów

Krótkie medytacje rozsyłane SMS-em do pątników – to nowość, jaką w tym sezonie pielgrzymkowym wprowadził serwis e-pielgrzymka.pl. Na wirtualnej mapie pielgrzymek można śledzić trasy wędrówek pątników

W tym roku organizowany jest konkurs na najciekawsze zdjęcie MMS-owej galerii pielgrzymkowej. Nagrodą jest pielgrzymka do Ziemi Świętej dla dwóch osób ufundowana przez Katolickie Biuro Pielgrzymkowe. Konkurs rozpocznie się 26 sierpnia i potrwa do 15 września. Do finału zostanie zakwalifikowanych 6 zdjęć, 3 z nich wybiorą internauci a 3 inne - komisja konkursowa. Rozstrzygnięcie nastąpi po 20 września – poinformował Krzysztof Piądłowski z Fundacji „Opoka”, odpowiedzialny za serwis e-pielgrzymka.pl.

Natomiast SMS-owa medytacja to wspólna akcja operatora sieci Plus i Fundacji “Opoka”. Krótkie rozważania o długości jednego SMS-a przygotowuje dla pielgrzymów felietonista tygodników katolickich ks. Zbigniew Kapłański. Medytacje nawiązują do czytań z Mszy św. na dany dzień. SMS zawierający rozważania na następny dzień przysyłany jest na komórkę pielgrzyma każdego dnia wieczorem.

- Współczesny człowiek, który nie ma zbyt wiele czasu na czytanie, potrzebuje krótkiej formy. Forma SMS sprawdziła się także w służbie pielgrzymom. To połączenie kościelnej tradycji z nowoczesnością, jaką dają nowoczesne technologie – mówił twórca „Opoki” ks. Józef Kloch.

Z poprzednich lat znane są Wirtualna Mapa Pielgrzymek, pielgrzymkowe galerie MMS-owe i mikroblogi pątników. W tym roku na Wirtualnej Mapie widoczne są trasy 48 pielgrzymek. Odwiedzający galerie MMS-owe często przeglądają po kilkadziesiąt fotografii z pielgrzymek.

- Dużym zainteresowaniem cieszy się też serwis społecznościowy – zauważa Edyta Szymańska z Polkomtela S.A., który jest partnerem technologicznym projektów Fundacji „Opoka”. Pielgrzymi zamieszczają na nim swoje refleksje, MMS-y. W tym roku uruchomiliśmy serwis Multi-info, dzięki któremu pielgrzymi mogą otrzymywać różne informacje organizacyjne w czasie wędrówki, jak również krótkie medytacje – dodała.

Jedną ze szczególnych pielgrzymek zmierzających na Jasną Górę jest 19. Pielgrzymka Żołnierzy, która od 1998 r. ma charakter międzynarodowy. – W tym roku pielgrzymują w niej żołnierze polscy i państw NATO. W sumie 194, w tym 51 z Niemiec, 18 z USA i 18 z Litwy. Ordynariat polowy patronuje też pieszej pielgrzymce straży granicznej i służb celnych. Obie grupy połączą się 13 sierpnia i razem wejdą na Jasną Górę jako pielgrzymka ordynariatu polowego – poinformował ks. płk Zbigniew Kępa, rzecznik prasowy ordynariatu

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10