Kościół w Tajlandii staje po stronie najsłabszych

Samych konsekrowanych jest w Tajlandii prawie dwa tysiące.

Na spotkanie Papieża z księżmi, zakonnicami i zakonnikami, seminarzystami oraz katechetami w kościele św. Piotra przybyło około tysiąca osób. Jeżli chodzi o same osoby konsekrowane to jest ich w sumie w Tajlandii prawie dwa tysiące. Są światłem zapalonym przez Jezusa dla ubogich, słabych oraz wykluczonych.


Miejscowy Kościół zmaga się dzisiaj z problemem zmniejszającej się liczby powołań, ale stara się odpowiadać na wyzwania czasów. Jak podkreślił witający Ojca Świętego bp Joseph Pradhan Sridarunsil: „Nie jest tak ważne, «ile» robimy, ponieważ liczy się przede wszystkim to, że staramy się być żywymi świadkami miłości, współczucia i sprawiedliwości w społeczeństwie”.

 

"Jesteśmy Kościołem zaangażowanym na polu edukacji, zarówno formalnej, jak i nieformalnej, obecnym w miastach i w wioskach. Stanowimy Kościół pracujący skutecznie w dziedzinie promocji ludzkiej godności, podejmując wyzwanie walki z handlem ludźmi poprzez organizację Talitha Kum. Jesteśmy Kościołem troszczącym się o dzieci, szczególnie biedne i opuszczone. Tworzymy Kościół zaangażowany w emancypację kobiet, szczególnie samotnych matek, prostytutek oraz ofiar nadużyć. Stanowimy Kościół, który zapewnia opiekę lekarską oraz służy ze współczuciem i na bardzo wiele sposobów. Jesteśmy Kościołem towarzyszącym młodym ludziom, uznając ich za podstawową cząstkę naszej wspólnoty, która wymaga szczególnej troski w naszej misji. Chodzi o to, aby młodzi mogli rozwinąć swoje możliwości i byli Kościołem przyszłości".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7