Kościół w Tajlandii staje po stronie najsłabszych

Samych konsekrowanych jest w Tajlandii prawie dwa tysiące.

Na spotkanie Papieża z księżmi, zakonnicami i zakonnikami, seminarzystami oraz katechetami w kościele św. Piotra przybyło około tysiąca osób. Jeżli chodzi o same osoby konsekrowane to jest ich w sumie w Tajlandii prawie dwa tysiące. Są światłem zapalonym przez Jezusa dla ubogich, słabych oraz wykluczonych.


Miejscowy Kościół zmaga się dzisiaj z problemem zmniejszającej się liczby powołań, ale stara się odpowiadać na wyzwania czasów. Jak podkreślił witający Ojca Świętego bp Joseph Pradhan Sridarunsil: „Nie jest tak ważne, «ile» robimy, ponieważ liczy się przede wszystkim to, że staramy się być żywymi świadkami miłości, współczucia i sprawiedliwości w społeczeństwie”.

 

"Jesteśmy Kościołem zaangażowanym na polu edukacji, zarówno formalnej, jak i nieformalnej, obecnym w miastach i w wioskach. Stanowimy Kościół pracujący skutecznie w dziedzinie promocji ludzkiej godności, podejmując wyzwanie walki z handlem ludźmi poprzez organizację Talitha Kum. Jesteśmy Kościołem troszczącym się o dzieci, szczególnie biedne i opuszczone. Tworzymy Kościół zaangażowany w emancypację kobiet, szczególnie samotnych matek, prostytutek oraz ofiar nadużyć. Stanowimy Kościół, który zapewnia opiekę lekarską oraz służy ze współczuciem i na bardzo wiele sposobów. Jesteśmy Kościołem towarzyszącym młodym ludziom, uznając ich za podstawową cząstkę naszej wspólnoty, która wymaga szczególnej troski w naszej misji. Chodzi o to, aby młodzi mogli rozwinąć swoje możliwości i byli Kościołem przyszłości".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10