Kard. Sarah: módlcie się i pokutujcie za waszych pasterzy

„Jeśli myślicie, że wasi kapłani i biskupi nie są święci, to bądźcie święci dla nich! Pokutujcie i pośćcie za ich wady”

„Dzięki nieustannej modlitwie w swym klasztorze Benedykt XVI dodaje nam sił. Ta modlitwa jest najpiękniejszą encykliką, jaką mógł przekazać dziś Kościołowi, który musi nauczyć się modlić” – uważa kard. Robert Sarah. Jego zdaniem to właśnie modlitwa jest głównym remedium na kryzys współczesnego Kościoła. „Jeśli myślicie, że wasi kapłani i biskupi nie są święci, to bądźcie święci dla nich! Pokutujcie i pośćcie za ich wady” – mówił prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego podczas spotkania z katolikami w Mediolanie.

Afrykański purpurat przypomniał, że to modlitwa, a nie zniesienie celibatu jest również podstawową odpowiedzią na brak powołań. Jezus przewidział taką sytuację i nie powiedział: musicie się jakoś przeorganizować, ale powiedział „módlcie się!”. Zdaniem kard. Saraha zniesienie celibatu wyrządziłoby w Kościele wielkie szkody.

Zachęcając wiernych do modlitwy, kard. Sarah zapewnił, że w ten sposób zdołają się obronić przed zagrożeniami, które niesie współczesny świat. Przeżywany przez niego kryzys ma różne przejawy, ale jego podstawową przyczyną jest odrzucenie Boga, zamknięcie Go w swoistym areszcie domowym. Tam gdzie Bogu odmawia się centralnego miejsca, tam i człowiek traci przynależną mu pozycję. Na tym opierały się totalitaryzmy XX w. i z tego wypływa też współczesny totalitaryzm relatywizmu. Jednym z tego przejawów jest ideologia gender, która jest lucyferiańską odmową przyjęcia od Boga swej natury. Dociera to również do Kościoła. Kard. Sarah ujawnił, że on sam musiał zająć się sprawą kobiety, która po zmianie płci została przyjęta do seminarium. „Musiałem interweniować, aby zatrzymać święcenia diakonatu” – powiedział prefekt watykańskiej kongregacji.

Afrykański kardynał zaznaczył, że mówiąc o współczesnym świecie musimy pamiętać, że to my doprowadziliśmy do jego dechrystianizacji. „Boli mnie, kiedy widzę, jak wielu biskupów zaprzedaje nauczanie Kościoła i tworzy podziały wśród wierzących” – mówił w Mediolanie kard. Sarah.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Robak
  12.11.2019 21:52
  Celibat już został zniesiony , wyłom został dokonany , podział już jest , ślepy ślepego zaczyna prowadzić .
 • Gość
  13.11.2019 08:11
  Wolałbym Kościół, w którym miałbym jakiś wpływ na wybór i usuwanie pasterzy. Obecnie nieusuwalni pasterze kompromitują Kościół, Boga się nie boją i ludzi nie wstydzą. Nie, nie będę się modlił za Głodzia. Wybijcie to sobie z głowy.
 • Bezimienny
  13.11.2019 09:33
  Bezimienny
  Ad Robak. Wyłomy w celibacie zrobiono już dawno. Patrz wszyscy unici, łącznie z ostatnimi, byłymi anglikanami. Jakoś ich obecność Kościołowi rzymskokatolickiemu dotąd nie przeszkadzała w trzymaniu się celibatu....

  Ad Gość z 8.11... Ja tam wolę, by ludzie nie mogli usuwać biskupów czy proboszczów. Mamy prawo protestować, zgłaszać gdzie trzeba i to wystarczy. Już widzę jak usuwają biskupów "wierni", którzy do kościoła wcale nie chodzą, należą do partii wprost sprzeciwiających sie wierze, do lóż masońskich itd itp... To nie byłoby dobrze. No, chyba że żeby w tym uczestniczyc trzeba by certyfikatu o tym, że się co niedziela chodzi do kościoła :) To wtedy usuwaliby faktycznie wierni :)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11