Doświadczyć wspólnoty wiary

Jasna Góra przed Europejskim Forum Młodzieży.

Z modlitwą za przyszłoroczne spotkanie młodych Europy w Krakowie z okazji setnych urodzin Jana Pawła II na Jasną Górę przybyli uczestnicy zakończonego w królewskim mieście zjazdu. Spotkanie połączone z Kongresem Młodych przygotowuje Komisja ds. Młodzieży Rady Konferencji Episkopatów Europy.

Jak powiedział abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski obok uczczenia wielkiego papieża z Polski chodzi także o spotkanie młodych zwłaszcza z Europy Zachodniej z wciąż żywym Kościołem, który jest w Polsce.

„Powstała sugestia obecnego dziś kard. Hollericha, rok temu jeszcze arcybiskupa Luksemburga, żeby to spotkanie młodych odbyło się tutaj, po to by uczcić stulecie urodzin papieża Karola Wojtyły, ale jeszcze bardziej po to, by młodzież Europy zwłaszcza Zachodniej mogła się spotkać z żywym Kościołem młodych a właśnie według niego i słusznie jeszcze takim Kościołem jest Kościół w Polsce, właśnie po to, by doświadczyć wspólnoty wiary” – podkreśla metropolita krakowski.

Abp Marek Jędraszewski dodał, że nikt nie zrozumie św. Jana Pawła II bez pogłębienia jego maryjnej drogi. Stąd obecność na Jasnej Górze także osób przygotowujących to europejskie spotkanie.

Kard. Angelo Bagnasco, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy podkreśla, że Polacy dają przykład miłości do Boga i Jego Matki: „świadectwo wiary, wierności wierze i Matce Bożej, szczególnie w tym czasie prześladowania jakie Polska przeżyła, ma być świadectwem dla młodych całego świata. Serce Maryi Matki zawsze przyciągało i będzie przyciągać”.

Europejskie Spotkanie Młodych w Krakowie stanowić ma także nowy impuls do przygotowania na światowy zjazd z Ojcem Świętym w Lizbonie w 2022 r.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10