Kard. Hollerich: na sprawy ekologii spójrzmy kompleksowo

Problemy polityki ekologicznej oraz wyzwania stojące przed nową Komisją Europejską znalazły się w centrum zgromadzenia Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej, która zakończyła swoje jesienne obrady.

Przewodniczący COMECE kard. Jean-Claude Hollerich zaznaczył, że z problematyką ekologiczną ściśle związany jest problem ubóstwa, które niejednokrotnie jest wynikiem zachodzących zmian klimatycznych. Stąd też na sprawy ekologii należy patrzeć szeroko i kompleksowo.

“Musimy wspierać nawrócenie ekologiczne, gdyż także nasz konsumizm, chrześcijan w Europie, przyczynia się do degradacji środowiska puszczy amazońskiej. Musimy więc zmienić nasz sposób życia, używania dóbr – zaznaczył luksemburski purpurat. – Trzeba wejść w czas przejściowy. Jest bowiem wiele osób, które pracują w przemyśle niszczącym środowisko, ale przecież nie można ich tak z dnia na dzień pozbawić pracy. Potrzebny więc jest okres przejściowy także i po to, aby zagwarantować wszystkim godne życie. Dlatego musimy być słyszalni w Komisji Europejskiej. Dbałość o środowisko, to też zwrócenie uwagi na potrzeby najbardziej potrzebujących, marginalizowanych i najsłabszych. Nie możemy koncentrować się tylko na Europie, ale nasze spojrzenie musi być globalne – trzeba widzieć wszystkich biednych tego świata. Ubodzy nie mogą stać się ofiarami polityki, która nie przejmuje się zmianami klimatycznymi.”

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11